Zaopatrzenie pod napięciem made by IVECO.

W Rimini na Targach poświęconych ekologicznej gospodarce odbywających się w dniach 3-6 listopada, zaprezentowano kolejną wersję nowego Daily z napędem elektrycznym.
Iveco Daily Electric to bezemisjną wersja bestselleru od Iveco, dokładnie najnowszego modelu Daily fantastycznie przejętego przez rynek. Pojazd reprezentuje sobą pożądane cechy dla tego typu konstrukcji. Zastosowano najnowsze technologie mające na celu zmniejszenia masy pojazdu oraz zachowanie wszystkich cech auta dostawczego, mimo zastosowania napędu elektrycznego.
„Opatentowany przez IVECO elastyczny system ładowania akumulatorów umożliwia uzupełnianie zapasu energii na stacjach publicznych i prywatnych. Ładowanie Nowego Daily w trybie szybkim trwa średnio tylko dwie godziny.
Nowy Daily Electric oferuje najlepszą w swojej klasie efektywność energetyczną. Zasięg samochodu w konfiguracji z trzema akumulatorami, mierzony zgodnie ze standardem NEDC (New European Driving Cycle), wynosi 280 kilometrów.
Kierowca ma do wyboru dwa tryby jazdy: Eco i Power. W trybie Eco moment obrotowy silnika jest regulowany pod kątem jak najmniejszego zużycia energii, jednak bez ograniczania maksymalnej prędkości pojazdu. W trybie Power kierowca ma do dyspozycji pełnię osiągów silnika elektrycznego.”
Ładowność pojazdu to kolejno dmc 3,5 tony oraz 5,6 tony, w tej ostatniej przestrzeń ładunkowa to 19.6 m3. Dostępny w wersjach do zabudowy jak i furgonetka.
Należy się cieszyć że tak duża firma jak Iveco jest zainteresowana rozwojem napędów alternatywnych, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich założeń wymaganych od auta dostawczego. Należy też nadmienić że jest to jakoby kontynuacja doświadczeń z tego typu pojazdami, wcześniej miało to miejsce w 1986 roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*