Bezpłatna aplikacja Bosch, którą można pobrać w sklepach App Store oraz Google Play Store wykorzystuje do rozpoznawania znaków kamerę w smartfonie.

Nowa aplikacja Boscha na smartfony myDriveAssist rozpoznaje znaki drogowe

Kamera w smartfonie rejestruje znaki drogowe w trakcie jazdy
• Bezpłatna aplikacja myDriveAssist do pobrania w sklepach App Store oraz Google Play Store

Stworzona przez inżynierów Bosch aplikacja myDriveAssist rozpoznaje znaki drogowe oraz rejestruje i przetwarza inne ważne dla pojazdu informacje. Dane są gromadzone w smartfonie podczas jazdy, a następnie analizowane przez centralny serwer i ponownie udostępniane użytkownikom.

Aplikacja Bosch ostrzega kierowcę o nadmiernej prędkości
Bezpłatna aplikacja Bosch, którą można pobrać w sklepach App Store oraz Google Play Store wykorzystuje do rozpoznawania znaków kamerę w smartfonie. Podczas jazdy program rejestruje i rozpoznaje znaki zakazu wyprzedzania, ograniczenia prędkości oraz znaki uchylające działanie zakazów lub ograniczeń. Aplikacja myDriveAssist ostrzega także kierowcę wizualnie i akustycznie o przekroczeniu dozwolonej prędkości jazdy.

Rozpoznane przez aplikację znaki drogowe mogą zostać wykorzystane także do aktualizacji cyfrowej mapy znajdującej się na serwerze centralnym. Zarówno znaki rozpoznane przez kamerę, jak i ich pozycja ustalona za po-mocą odbiornika GPS są zgłaszane anonimowo serwerowi centralnemu. Można powiedzieć, że serwer „obserwuje” drogi „oczami wielu pojazdów”.

Lepsza orientacja na drodze
Gromadzone przez użytkowników informacje są szybko przenoszone na cyfrową mapę. Znaki ograniczenia prędkości są automatycznie udostępniane innym użytkownikom dróg. Kierowcy nie są zdani wyłącznie na samodzielnie zauważone znaki drogowe, lecz mają dostęp do stale aktualizowanych informacji w całym kraju. Dzięki temu aplikacja myDriveAssist ułatwia orientację na drogach, podnosząc bezpieczeństwo jazdy.

2 komentarze

  1. Po co o tym pisać, skoro aplikacja nie jest dostępna w Polsce?

    • Dorota Cieślak-Góra

      Aplikacja Boscha myDrive jest obecnie dostępna jedynie w niektórych krajach europejskich (Austria, Francja, Niemcy, Anglia, Hiszpania i Szwajcaria). Trwają jednak pracę nad tym, aby aplikację można było pobrac w innych krajach. Dziś trudno jednak powiedzieć czy i kiedy będzie ona dostępna w Polsce. Na pytanie po co o tym pisać skoro aplikacja nie jest dostępena w Polsce odpowiedź jest taka- Polacy coraz więcej podróżują i podczas pobytu w jednym z w/w krajów będą mogli pobrać taką aplikację.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*