W tym roku to Łódź gości StarDrive Poland 2015 – 90 klasycznych Mercedesów w Manufakturze i na Piotrkowskiej

14. już  Zlot  Zabytkowych Mercedesów- tym razem miejscem Zlotu jest gościnna Łódź, do której przyjedzie blisko 100 aut z Polski i zza granicy, w tym wyjątkowe modele z lat 30., unikalne egzemplarze Adenauera w wersji kabriolet oraz przedstawiciele kolejnych pokoleń roadsterów z rodziny SL. Już od czwartku, 4 czerwca, samochody będą się dumnie prezentować na rynku łódzkiej Manufaktury. W piątek załogi wezmą udział w lokalnym rajdzie, a w sobotę  opanują reprezentacyjną ulicę  Piotrkowską.

Tradycyjnie, na zlocie zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland stawią się wyjątkowe egzemplarze z kolejnych epok motoryzacji, począwszy od wczesnych lat 30. do późnych 80. Łącznie do Łodzi przyjedzie około 100 załóg z Polski i innych krajów, w tym z Czech i Anglii. Auta wyselekcjonowano nie tylko pod kątem wieku (przyjmowane są modele nieprodukowane co najmniej od 25 lat) i stanu technicznego, ale również z uwzględnieniem ich „osobistej” historii.

Dla przykładu, Mercedes 170 V Cabrio A z 1938 roku należy do obecnego właściciela od 40 lat i w tym czasie zaliczył dziesiątki imprez dla aut zabytkowych, m.in. liczący 1100 km rajd alpejski „Alpenfahrt”. Z okresu międzywojennego pochodzi też luksusowy typ 290 (W 18) z otwartym nadwoziem. Ponadto na zlocie pojawią się unikalne Adenauery w wersji kabriolet, w tym pierwszy z 65 wyprodukowanych egzemplarzy modelu 300d Cabriolet D (W 189) z 1958 r., limuzyna 600 (W 100) oraz bardzo cenione coupe i kabriolety należące do typoszeregu 111/112. Nie zabraknie również roadsterów z rodziny SL: od klasycznych modeli 190 SL (W 121) i Pagoda (W 113) do youngtimerów z serii 107, a także przedstawicieli młodszych pokoleń Mercedesów, takich jak 123 czy 126. Wartość najbardziej unikalnych pojazdów biorących udział w zlocie szacuje się na ponad 4 mln zł.

Goście StarDrive Poland 2015 przyjadą do Łodzi w czwartek, 4 czerwca, i zaprezentują swoje auta na rynku Manufaktury, która jest partnerem zlotu. W piątek klasyczne Mercedesy będzie można zobaczyć w ruchu – uczestników czeka ponad 100-kilometrowy rajd połączony ze zwiedzaniem EC1 oraz Białej Fabryki. Ukoronowaniem imprezy jest sobotni konkurs elegancji. Jego pierwsza część rozpocznie się o 11.00 na ulicy Piotrkowskiej. Na wysokości Placu Schillera każda załoga będzie musiała zaprezentować się w możliwie ciekawy sposób – specjalna komisja weźmie pod uwagę między innymi dopasowanie stroju do epoki, z której pochodzi dany samochód. Ciąg dalszy konkursu odbędzie się w godzinach od 16.30 do 19.00 na rynku Manufaktury, gdzie fani klasycznej motoryzacji będą mieli okazję zobaczyć Mercedesy z bliska i porozmawiać z ich właścicielami.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*