Volvo Trucks zdobywa międzynarodową nagrodę w dziedzinie wzornictwa przemysłowego

Nowe Volvo FH wywarło duże wrażenie na grupie specjalistów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i pokonując tysiące innych produktów z całego świata zdobyło jedną z prestiżowych nagród iF Product Design Award.

Nagrody iF Product Design Award są przyznawane za wybitne osiągnięcia projektowe – już od ponad 60 lat. Międzynarodowe jury uhonorowało absolutnie najlepsze projekty w 17 kategoriach. Nowe Volvo FH otrzymało nagrodę w kategorii nr 1: transport i pojazdy specjalne. Projekty były oceniane według szeregu kryteriów, takich jak m.in.: jakość, stopień innowacyjności, oddziaływanie na środowisko naturalne, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Profesor Fritz Frenkler, przewodniczący jury, powiedział, że był pod wrażeniem konsekwentnie wysokiej jakości nominowanych produktów, zamiłowania do innowacyjności i odwagi producentów w realizacji własnych idei wzorniczych.

– Nagroda ta symbolizuje kilka lat wytężonej pracy i jest hołdem dla panującego w Volvo Trucks ducha kreatywności i innowacyjności – mówi Rikard Orell, dyrektor ds. wzornictwa w Volvo Trucks.

Tożsamość projektu

Ze swoimi rozwiązaniami sprzyjającymi oszczędzaniu paliwa, efektywną ergonomią, doskonałymi właściwościami jezdnymi oraz systemami bezpieczeństwa czynnego i biernego, nowe Volvo FH ustanawia nowe standardy w branży samochodów ciężarowych, jednocześnie nawiązując do dziedzictwa Volvo. – Podczas prac nad nową serią Volvo FH szczególną uwagę poświęciliśmy wzornictwu i emocjonalnemu aspektowi pojazdu – czyli obszarom, które w projektach pojazdów użytkowych zwykle schodzą na dalszy plan – kontynuuje  Rikard Orell. – W ten sposób powstał samochód ciężarowy, który zadowala swojego użytkownika zarówno pod względem praktycznym, jak i emocjonalnym.

Dzisiejszą galę laureatów nagród iF w Monachium, w Niemczech, zaszczyci swoją obecnością blisko 2000 gości ze świata designu, mediów, biznesu i polityki. Nagrodę iF Product Design Award zdobyła także kompaktowa koparka ECR88D Volvo Construction Equipment, co dla Grupy Volvo oznacza podwójny sukces.

 

 

 

 

Autorem tego tekstu jest:

Volvo Trucks

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*