TRANSEXPO pełne najnowszych technologii

To najważniejsze wydarzenie dla branży transportu zbiorowego jest okazją do zaprezentowania wielu rynkowych premier. Nowe produkty pokaże m.in. firma Solaris. Targi Kielce zapraszają od 8 do 10 października.

Obecnie jednym z najważniejszych działań przedsiębiorstw komunikacji zbiorowej jest wysoka jakość świadczonych usług przewozowych i ciągłe wzbogacanie oferty w walce o pasażera. A do tego najlepiej przygotować się w Targach Kielce. Na liście wystawców TRANSEXPO znajdują się liderzy rynku z kraju i zagranicy. – W tym roku gościć będziemy ponad sto firm z Austrii, Czech, Francji, Holandii, Niemiec, Szwecji, Słowacji, Włoch i Polski. Śmiało można zatem powiedzieć, że Kielce od 11 lat są stolicą europejskiego transportu – mówi prezes Zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń.

Absolutne premiery

Co roku podczas TRANSEXPO stoiska pełne są pojazdów nowej generacji gwarantujących najwyższy standard i komfort jazdy. To tutaj najwięksi producenci autobusów mają premiery swoich pojazdów. Tak jest i teraz. W Targach Kielce po raz pierwszy w Polsce można będzie zobaczyć najnowszy model firmy Solaris.
– W Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Targach Kielce bierzemy udział od samego początku. Jak co roku pokażemy tutaj swój nowy produkt. Tym razem Urbino 12 oraz Urbino w wersji przegubowej o długości 18 metrów. Zapraszam na premierę na nasze stoisko 8 października o godzinie 11 – mówi Solange Olszewska, prezes Zarządu Solaris Bus & Coach, czołowego europejskiego producenta pojazdów komunikacji publicznej. Zalety autobusów to przede wszystkim lżejsza konstrukcja i technologia montażu „skin on skin”, odmienione wnętrze, jeszcze wyższa kultura jazdy, wygoda prowadzenia, wyrazisty i spójny design.
W targach Kielce wystawcy prześcigają się także w prezentacjach interesujących
i niezbędnych w obecnych czasach oprogramowań dla branży. Wśród ciekawostek na TRANSEXPO można będzie zobaczyć między innymi premierowy produkt firmy System-1 czyli aplikację współpracującą z systemem Veritum, wspierającą działanie pracowników za pomocą urządzeń mobilnych – tabletów i smartfonów. Po raz czwarty w tym roku w ramach targów odbędzie się Salon Wyposażenia Stacji Kontroli Pojazdów MOTO-TECH. To specjalistyczna wystawa dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie stacji diagnostycznych.

Widowiskowe zmagania kierowców
Zapraszamy do kibicowania i podziwiania umiejętności kierowców zmagających się
w pierwszych Mistrzostwach Polski Kierowców Minibusów i Samochodów Dostawczych współorganizowanych przez redakcję Polskiego Trakera Busa. W drugim dniu wystawy na terenach targowych kierowcy, nie tylko członkowie Stowarzyszenia Klubu Polskiego Trakera, wezmą udział w finale i powalczą o tytuł, puchar oraz wartościowe nagrody.

Konferencje, szkolenia, spotkania…
Targom towarzyszy atrakcyjny program spotkań i szkoleń zarówno dla kadry zarządzającej w firmach przewozowych i spółkach transportu publicznego, jak i dla pracowników technicznych. Wśród nich znaleźć można przede wszystkim specjalistyczną konferencję Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, wieloletniego współorganizatora TRANSEXPO. Specjaliści w tym roku omówią takie tematy jak uwarunkowania formalno-prawne przy systemach automatycznej, bezstykowej detekcji biletów na nośnikach elektronicznych, ochrona danych osobowych i zapobieganie inwigilacji a otrzymywanie pełnej informacji o przemieszczeniach pasażerów w powiązaniu z biletem, wady i zalety personalizacji kart biletowych, praktyczne wykorzystanie systemów zarządzania flotą, system zliczania pasażerów czy system organizacji przesiadek intermodalnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*