Premiery produktów Continental na 65. Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze

„Driving the Future” to motto największej na świecie wystawy pojazdów użytkowych IAA, które odbędą się we wrześniu w Hanowerze. Doskonale pasuje ono do najnowszych produktów Continental, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji targów. Koncern wystąpi na nich z własnym hasłem, przygotowanym z okazji IAA: „The Future in Motion”. Oznacza to, że Continental ustanawia nowe wzorce w segmencie ogumienia wysokiej klasy, odpowiadając na coraz wyższe wymagania oraz różnicując ofertę nowych rodzin opon do pojazdów ciężarowych pod względem poszczególnych obszarów zastosowań. Innowacyjne produkty i rozwiązania Continental będzie prezentować podczas IAA w Hali 17, na stoisku A06 B11.

Conti Hybrid dla transportu i dystrybucji
Nowe opony Conti Hybrid idealnie wpisują się w zmiany zachodzące w regionalnym transporcie towarów. To uniwersalne ogumienie może sprostać różnym codziennym wyzwaniom, z jakimi mają do czynienia dystrybutorzy towarów i operatorzy parków pojazdów, działający w skali regionalnej. Specyfika takiej eksploatacji obejmuje m.in. częste przyspieszanie i hamowanie, manewrowanie oraz pokonywanie zakrętów na zróżnicowanej nawierzchni.

Konstruktorzy z firmy Continental przeprojektowali bieżnik opony i skład mieszanki. Dzięki temu powstał produkt o długiej żywotności mierzonej przebiegiem, o znakomitych właściwościach na mokrej nawierzchni i podczas hamowania oraz niskich oporach toczenia. Nowe opony Conti Hybrid sprawdzają się jako ogumienie uniwersalne w segmencie Premium i występują w rozmiarach 17,5”, 19,5” oraz 22,5”.

Cały asortyment opon Conti Hybrid do ciężkich pojazdów użytkowych będzie po raz pierwszy prezentowany na IAA w rozmiarze 22,5”. Na ekspozycji znajdą się także wprowadzone niedawno opony Conti Hybrid HS3 na oś kierowaną, a także Conti Hybrid HD3 na oś napędzaną oraz Conti Hybrid HT3 do przyczep i naczep, które pojawią się na rynku w 2015 roku.

Niższe zużycie paliwa z Conti EcoPlus
Podczas IAA Continental zaprezentuje również zaawansowaną technicznie generację opon Conti EcoPlus. To doskonałe ogumienie, przeznaczone głównie do eksploatacji na autostradach, zostało opracowane specjalnie do nowoczesnych zestawów drogowych i charakteryzuje się jeszcze lepszymi parametrami w porównaniu z poprzednią generacją. Jego stosowanie może obniżyć zużycie paliwa nawet o 1,9 l/100 km przy równie wysokich przebiegach. Nowe opony Conti EcoPlus w istotnym stopniu przyczyniają się zatem do ograniczenia kosztów eksploatacji pojazdu.

Nowa funkcja systemu ContiPressureCheck™
Continental umacnia swoją pozycję czołowego dostawcy systemów, oferując rozwiązanie ContiPressureCheck™ do ciągłego monitorowania ciśnienia w ogumieniu. System ten współpracuje z czujnikami ciśnienia i temperatury w oponach, a informacja o ewentualnych odchyleniach od normy jest podawana na wyświetlaczu w kabinie kierowcy. Jedną z innowacji prezentowanych przez Continental na IAA jest funkcja automatycznego wykrywania przyczepy (ATL), czyli inteligentne złącze samouczącego się systemu ContiPressureCheck, które może być używane z różnymi przyczepami. Po zmianie naczepy dołączonej do ciągnika system automatycznie wykrywa dane z czujników umieszczonych w jej oponach. ContiPressureCheck™ skutecznie zapobiega nadmiernemu zużyciu paliwa i uszkodzeniu opon wskutek spadku ciśnienia. Koszty inteligentnego systemu monitorowania zwracają się po krótkim czasie eksploatacji.

ContiLifeCycle – drugie życie opony
Oferta bieżnikowanych opon wysokiej klasy z zakładów ContiLifeCycle w Stöcken w Niemczech pomaga oszczędzać zasoby naturalne oraz optymalizować całkowite koszty eksploatacji. W nowoczesnym procesie bieżnikowania na gorąco karkas opony do samochodu ciężarowego otrzymuje drugie życie. Klienci mogą wybierać między asortymentem opon bieżnikowanych na gorąco: ContiRe – obecnie poszerzonym o opony 3. generacji – a kompleksową ofertą wzorów bieżników ContiTread do bieżnikowania na zimno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*