Piknik Bezpieczeństwa Drogowego w Stacji Mercedes

W Stacji Mercedes znajdującej się w bardzo modnym miejscu, a dokładnie na warszawskim Powiślu Przy stacji PKP Warszawa Powiśle szczególnie popularnej wśród młodych aktywnych ludzi. W czwartek 10 lipca odbył się piknik bezpieczeństwa drogowego. W czasie pikniku można było dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy na temat bezpieczeństwa drogowego. Środkami mającymi przybliżać jakże ważną wiedzę były m. in.:
– Kino 5D na naczepie mercedesa Atego, było można obejrzeć film przygotowany przez PZU, który mówi o tym czym się kończy brawurowa jazda autem „bez trzymanki”. Szczególnie polecam obejrzeć ten seans przed wakacyjnym wyjazdem. Od razu po wejściu do samochodu noga staje się lżejsza.
– Instruktorzy Polskiego Czerwonego Krzyża którzy pokazywali i uczyli jak udzielać pierwszej pomocy.
– Skorzystać z rad obecnych na pikniku psychologów i ekspertów z m. in. z Fundacji „Jedź Bezpiecznie”, Fundacji Zen Driving i Fundacji Jednym Śladem.
– Na symulatorze jazdy można było zbadać czas poziom stresu i zbadać czas reakcji w razie wypadku.
Nie zapomniano równiesz o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Dla nich zostały zorganizowane pokazy filmów przygotowane przez Tramwaje Warszawskie oraz inne atrakcje jak warsztaty edukacyjne, gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami.
Jak potrzebne są tego typu akcje nie trzeba chyba zbyt wielu ludzi przekonywać. Powiększanie świadomości i wiedzy na temat bezpieczeństwa drogowego jest bardzo potrzebna, szczególnie gdy mówimy nie tylko o kierowcach czy ich pasażerach, ale też o innych uczestnikach ruchu drogowego. Forma przekazania tej wiedzy pokazana podczas pikniku w Stacji Mercedes ukazuje że można w ciekawy sposób zainteresować szerokie grono odbiorców od kierowców z wieloletnim stażem po całą rodzinę będącą na spacerze w pobliżu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*