Opony zimowe YOKOHAMA do samochodów ciężarowych

Opony to element pojazdu, który w samochodach ciężarowych oprócz układów hamulcowych ma największy wpływ na bezpieczeństwo. Szczególnie okresie zimowym, właściwy dobór ogumienia w transporcie regionalnym i dalekobieżnym, przekłada się na mniejszą ilość awarii unieruchamiających pojazd. Japońska marka YOKOHAMA, opracowała opony ciężarowe przeznaczone do jazdy w warunkach zimowych, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym zapewniają większą niezawodność i bezpieczeństwo, a także wydłużony okres eksploatacji.

YOKOHAMA 901 ZS – opona zimowa na oś kierowaną

Ta zimowa opona na oś kierowaną, zaprojektowana z zastosowaniem japońskiej technologii Zenvironment, wykorzystującej innowacyjną metodę mieszania składników gumy oraz nową konstrukcję bieżnika i karkasu. Blokowa rzeźba bieżnika z licznymi rowkami wzdłużnymi poprawia trakcję na drogach pokrytych śniegiem i lodem. W produkcji zastosowano nową mieszankę oraz nowy sposób jej przygotowania – mieszanie odbywa się przy niższej temperaturze i wyższym momencie obrotowym. W ten sposób wzmacniane są łańcuchy polimerowe, a cząstki węgla są równomiernie rozpraszane, co zapewnia oponie zwiększoną odporność na zużycie.Dzięki większej elastyczności opona umożliwia obniżenie zużycia paliwa, zachowując jednocześnie większą podatność na wielokrotne bieżnikowanie. Zastosowana na krawędziach bloków technologia SC-Sipes zwiększa równomierność zużycia opony. Opona YOKOHAMA 901 ZS dostępna jest w rozmiarach 315/80R22.5, 385/55R22.5, 385/65R22.5

YOKOHAMA SY 397 – zimowa opona na oś napędową

Opona ciężarowa na oś napędową, zaprojektowana została przez japońskich inżynierów do eksploatacji w warunkach zimowych. Bieżnik charakteryzuje agresywna rzeźba trakcyjna z wieloma rowkami podłużnymi. Zastosowana w produkcji technologia  ISC-RIB (ISC = Ice Skid Control = kontrola poślizgu na lodzie) zapewnia dobrą przyczepność zarówno na drodze pokrytej  śniegiem i lodem, jak również na mokrej nawierzchni. Model ten charakteryzuje się bardzo głębokim i szerokim bieżnikiem, co gwarantuje jego większą trwałość. Znajdujące się w bieżniku wypychacze kamieni i rowki w kształcie lejków zapobiegają zatrzymywaniu kamieni i poprawiają podatność na bieżnikowanie. Po osiągnięciu zużycia na poziomie 50%, opona może być nadal wykorzystywana jako całoroczna. Opona YOKOHAMA SY 397 dostępna jest w rozmiarach 275/70R22.5, 315/70R22.5, 295/80R22.5, 315/80R22.5, 12R22.5.

W Polsce oficjalnym dystrybutorem opon YOKOHAMA jest firma ITR.S.A.

Informacje o ITR S.A.:

Firma ITR Spółka Akcyjna Oddział w Polsce utworzona została w 2004 roku. Firma jest wyłącznym reprezentantem interesów Yokohama Rubber Co. w krajach Europy Środkowo-Wschodniej takich, jak: Polska, Czechy, Rumunia, Mołdawia, Ukraina, Białoruś, Obwód Kaliningradzki. Główne założenia firmy to wzmocnienie rozpoznawalności marki Yokohama, budowa efektywnej sieci dystrybucji oraz zwiększenie sprzedaży opon YOKOHAMA na tych rynkach. Mając na celu stworzenie stabilnej i trwałej sieci sprzedaży, ITR S.A. rozwija współpracę z silnymi dealerami, doceniającymi zalety opon marki Yokohama i posiadającymi potencjał w sprzedaży opon klasy premium.

Siedziba firmy ITR Spółka Akcyjna Oddział w Polsce mieści się w Warszawie a magazyn w podwarszawskim Błoniu. ITR Spółka Akcyjna Oddział w Polsce należy do grupy ITOCHU jednej z wiodących firm handlowych na świecie posiadającej 150 oddziałów w 74 krajach.

 

Autorem tego tekstu jest:

YOKOHAMA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*