Nowy Tucson – kolejny model ekspansji produktowej Hyundai w Europie

Hyundai Motor zaprezentował dziś najnowszy model Tucson – kompaktowy SUV, który znacznie zmieni wyobrażenia o marce poprzez swój odważny, sportowy design i kompleksowe zastosowanie najnowszych technologii.

„Hyundai Motor ma wysokie oczekiwania względem swojej marki w Europie. Nowy Tucson to odważnie zaprojektowany, zupełnie nowy model i ambasador marki, odzwierciedlający nasz slogan ‘New Thinking, New Possibilities’. Dzięki wyróżniającej stylistyce i zaawansowanej technologii, będzie atrakcyjną ofertą Hyundaia i wzmocni obecność marki na rynku europejskim” – powiedział Jochen Sengpiehl, Wiceprezes ds. Marketingu Hyundai Motor Europe.

Nowy model umocni pozycję marki w segmencie SUV – od 2001 roku Hyundai sprzedał w Europie ponad milion samochodów typu SUV
Od wprowadzenia do sprzedaży w Europie pierwszego modelu Santa Fe w 2001 roku, Hyundai Motor dostarczył ponad milion modeli SUV do klientów europejskich, tym samym umacniając pozycję firmy w rozwijającym się segmencie SUV w Europie. To wyjątkowo ważny model dla Hyundaia – sprzedaż w segmencie C-SUV stanowiła 22% wartości sprzedaży firmy w 2014 roku.

Odważne i sportowe elementy podkreślają wyjątkowy design Nowego Tucsona
„Design odzwierciedla naszego ducha rozwoju i pasję, jednocześnie zmieniając postrzeganie naszej marki. Nowy Tucson charakteryzuje się odważną, sportową stylistyką, wyrażoną w wyrafinowanych przetłoczeniach i płynnych liniach. Wizerunek dopełnia charakterystyczny dla naszej marki heksagonalny grill.” – powiedział Peter Schreyer, Prezes ds. Designu Hyundai Motor Group.

Heksagonalna osłona chłodnicy w połączeniu z przednimi lampami LED tworzy wyrazistą tożsamość samochodu. Przedni zderzak kształtem przypominający skrzydło, zintegrowany ze światłami do jazdy dziennej LED, nadaje wyjątkowy styl i w widoczny sposób nawiązuje do szerokiego rozstawu kół pojazdu.

Ekspresyjna linia ‘Z’ nad tylnymi nadkolami tworzy elegancko wyrzeźbiony profil boczny, tył jest prosty i elegancki, z poprzecznymi liniami wychodzącymi od tylnych nadkoli, zaakcentowanymi wąskimi lampami tylnymi.

Nowy Tucson dostępny będzie w Europie w gamie 11 eleganckich kolorów nadwozia: jednym niemetalicznym (Polar White), sześciu metalicznych (Ara Blue, Ash Blue, Micron Grey, Moon Rock, Thunder Grey, White Sand i trzech perłowych (Ruby Wine, Phantom Black, Platinum Silver).

Wyrafinowane i przestronne wnętrze łączy ergonomię z elegancją
Poza wprowadzeniem nowych, miękkich w dotyku, wysokiej jakości materiałów w kabinie pojazdu, wnętrze poddano testom w celu zagwarantowania ergonomiczności i łatwości użytkowania. Nowoczesna prostota konsoli środkowej podkreślona jest jej horyzontalnym usytuowaniem, dodającym elegancji i wyrafinowania.
Przednie siedzenia dostępne są na życzenie z automatyczną regulacją, ogrzewaniem i wentylacją. Dostępne będą także podgrzewane tylne siedzenia z odchylanym oparciem, podczas gdy nowy system nawiewu powietrza zapewni komfort podróżujących na tylnych siedzeniach pasażerów.

Europejscy nabywcy będą mogli wybrać spośród trzech eleganckich kolorów wnętrza: Oceandis Black, Chai Beige i Red Wine. Wnętrze w kolorze czarnym dostępne jest w wersji z tkaniny lub wysokiej jakości czarnej skóry. Eleganckie wnętrze w kolorze Chai Beige oferuje kompozycję w dwóch odcieniach, z dolną częścią deski rozdzielczej w kolorze beżu, odpowiadającym kolorowi siedzeń – opcja ta jest także dostępna w wersji z tkaniny i skóry. Można również dodać wnętrzu jeszcze bardziej ekstrawaganckiego charakteru wybierając ekskluzywną, skórzaną opcję kolorystyczną Red Wine.

Hyundai Tucson został zbudowany na całkowicie nowej platformie, dzięki czemu powiększyła się przestrzeń wewnątrz samochodu. Pojemność bagażnika wynosi 513 litrów pojemności bagażowej, przy wszystkich siedzeniach w pozycji pionowej.

Funkcje zapewniające wygodę i łączność, zaprojektowane z myślą o oczekiwaniach europejskich Klientów
Wśród nowych elementów zwiększających komfort codziennego użytkowania Tucsona znalazły się: inteligentnie otwierana klapa tylna, elektroniczny hamulec postojowy oraz Inteligentny System Wspomagający Parkowanie z funkcją parkowania równoległego i prostopadłego.

Dla uzyskania doskonałej ergonomiczności, konsola centralna wyposażona jest w poziomy wskaźnik kierunkowy w kształcie skrzydła, skierowany do kierowcy. Panel przyrządów został umiejscowiony przy szybie przedniej, zapewniając odpowiedni dostęp i minimalizując rozproszenie uwagi. Konsola środkowa wyposażona została w duży, nie odbijający światła, 8 calowy ekran, będący częścią nowego systemu nawigacji, który jest ponad trzy razy szybszy niż poprzednia wersja instalowana w samochodach Hyundai. Nawigacja objęta jest darmową, siedmioletnią subskrypcją serwisu TomTom LIVE. Ponadto, łączność zapewniają wejścia USB i AUX na konsoli środkowej.

Wszechstronne, aktywne i pasywne systemy bezpieczeństwa
Wprowadzenie nowych technologii oznacza, że Tucson jest jednym z najlepiej wyposażonych samochodów w swojej klasie pod względem systemów bezpieczeństwa. W ich skład wchodzą System Automatycznego Hamowania o dwóch trybach pracy, który uruchamia automatyczne hamowanie, gdy wykryta zostanie niebezpieczna prędkość zbliżania się do człowieka lub pojazdu przed sobą, przy niskich i wysokich prędkościach.

Co więcej, System Utrzymania Pasa dokonuje aktywnej korekty kierunku, aby uniknąć niezamierzonego zjazdu z pasa, podczas gdy Tylni System Powiadamiający o Ruchu poprzecznym skanuje za pomocą radaru obszar za pojazdem pod kątem 180 stopni, wykrywając zbliżające się pojazdy. Ponadto, Wykrywanie Martwego Pola pomaga monitorować ruch wokół pojazdu, a Funkcja Informowania o Ograniczeniu Prędkości monitoruje znaki i przypomina o nich kierowcy. Aktywna maska pozwoli zminimalizować siłę uderzenia w przypadku zderzenia czołowego z pieszym lub rowerzystą.

Nowoczesne jednostki napędowe o mocy od 115 KM do 186 KM
Nowy Tucson dostępny będzie w szerokiej gamie jednostek napędowych. Będą to: dwa silniki benzynowe: 1.6 litrowy GDI 132 KM lub 1.6 litrowy T-GDI 175 KM – oraz trzy jednostki Diesel: 1.7 litrowy 115 KM, 2.0 litrowy136 KM lub 186 KM. Nowy 1.6 litrowy silnik benzynowy T-GDI z turbodoładowaniem o mocy 175 KM oferowany będzie z manualną, sześciobiegową skrzynią biegów lub siedmiobiegową skrzynią dwusprzęgłową (7DCT),

Silnik Diesel o mocy115 KM dostępny jest wyłącznie z sześciobiegową skrzynią i napędem 2WD. 2,0 litrowy silnik Diesla zapewnia 370 Nm momentu obrotowego i dostępny jest w dwóch wersjach – 136 KM oraz 186 KM. Obie wersje wyposażone są w bezobsługową i oszczędną technologię katalizatora pochłaniającego tlenki azotu, zmniejszającą emisję spalin.

Benzynowy silnik o pojemności 1.6 litra T-GDI oraz 2.0 litrowy silnik diesel mogą być połączone z systemem napędzania 4WD, co pozwala na uzyskanie 100% momentu obrotowego dla kół przednich przy normalnych warunkach jazdy i do 40% dla tylnych kół, w zależności od warunków jazdy. Ręcznie wybierany ‘Tryb Blokady’ rozdziela moment obrotowy 50/50% dla poprawy przyczepności.

Wszystkie silniki zostały udoskonalone, zapewniając poprawę właściwości jezdnych i niższe spalanie, a także spełniając normy dotyczące emisji spalin Euro6.

Nowe zawieszenie przygotowane na rynek europejski, dopracowane pod względem komfortu i dynamiki jazdy
Nowe zawieszenie modelu Tucson opracowano specjalnie dla europejskich klientów, przykładając szczególną uwagę do komfortu jazdy, bez negatywnego wpływu na jej dynamikę. Reakcje nowego, zębatkowego układu kierowniczego są precyzyjne i bezpośrednie, a zawieszenie i amortyzatory zapewniają wysoki poziom komfortu podczas jazdy.

Hyundai dopracował każdy element podwozia w celu zwiększenia stabilności pojazdu podczas szybkiej jazdy i na zakrętach, równocześnie maksymalizując zalety wynikające z szerokości rozstawu osi (2670 mm) i rozstawu kół, tym samym przystosowując jazdę i łatwość prowadzenia do dróg europejskich i potrzeb klientów.

Elektryczny układ wspomagania (MDPS) wyposażony jest w nowo opracowane oprogramowanie i zębatkowy napęd elektryczny, zapewniający szybkość i bezpośredniość reakcji.
Nowa Funkcja Wyboru Trybu Jazdy (Drive Mode Select, DMS) w modelach z automatyczną skrzynią biegów pozwala klientom na wybór spośród dwóch trybów – Normalny i Sportowy – o różnych właściwościach siły wspomagania ustawień przepustnicy, silnika i przekładni zmiany biegów, dostosowując je do stylu jazdy kierowcy.

Hyundai Tucson będzie produkowany w fabryce Hyundaia w czeskich Nosovicach
Nowy Tucson produkowany będzie w czeskich Nosovicach, gdzie znajduje się jedna z dwóch europejskich fabryk Hyundaia. Podobnie jak wszystkie pozostałe modele marki, Tucson objęty będzie 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów, w skład której wchodzą także: 5 lat Assistance i 5 lat kontroli technicznej pojazdu.

Nowy Tucson trafi do sprzedaży w Europie na początku września.

One comment

  1. Premiera dziś we Wrocławiu w Pol Motors, nie wiem jak w innych miastach, bo się nie interesowałem, więc ten wrzesień to trochę na wyrost:) Mnie bardzo zaciekawił ten model, planuję wybrać automatyczną skrzynię biegów co podobno tu jest super zrobione.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*