Nowy i20 Active.

 

Na stoisku Hyundaia zaprezentowany zostanie szerszej publiczności również model i20Active, który niedawno pojawił się w polskich salonach. Nowy i20 Active, jako atrakcyjny crossover, poszerza ofertę w segmencie B dołączając do przestronnego, funkcjonalnego i20 w wersji 5-drzwiowej oraz i20 Coupe.

Aby nadać sylwetce i20 Active charakter crossovera zmodyfikowano konfigurację zawieszania, uzyskując prześwit większy o 20 mm w porównaniu do i20 w wersji 5-drzwiowej. Fotele również zamontowane są nieco wyżej, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie oraz wpływa na lepszą widoczność podczas jazdy. Terenowy wygląd podkreślają wyraziste listwy i progi łączące się z wydatnymi nadkolami. Uwagę przyciągają także srebrne relingi dachowe, będące nie tylko elementem stylistycznym, ale także praktycznym.

Wraz z modelem i20 Active debiutuje nowy silnik 1.0T o dwóch mocach 100KM i 120KM. Nowa jednostka odpowiada na wyzwania dotyczące zmniejszenia zużycia paliwa i redukcji CO2. Trzycylindrowy turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem zwiększa dynamikę samochodu poprzez dostarczenie wysokiego momentu obrotowego (172Nm) w niskim zakresie obrotów (już od 1.500 obr./min).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*