Nowe urządzenie hakowe ZH-12

 

Urządzenie hakowe ZH-12 o ładowności 12 ton to jedna z tegorocznych nowości w ofercie KH-KIPPER. Do tej pory znajdowały się w niej hakowce o ładowności 6 i 8 ton.

 

KH-KIPPER kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo w swoich produktach. Hak urządzenia posiada grawitacyjne zabezpieczenie eliptyczne. Ładunek jest przesuwany łagodnie po rolkach. Tam gdzie jest to wymagane resory odciążane są za pomocą siłowników lub rolki podpierającej sterowanymi z panelu sterowniczego.

 

Układ hydrauliczny wyposażony jest w zawory zabezpieczające przed niekontrolowanym opadnięciem ładunku i uszkodzeniem urządzenia w przypadku rozerwania przewodów hydraulicznych. Urządzenie wyposażone jest także w hydrauliczną blokadę kontenera oraz sterowanie z kabiny kierowcy. Blokada kontenera posiada wskaźniki informujące o poprawnym zablokowaniu pojemnika.

 

Wygodę przy rozładunku i załadunku pustego lub obciążonego częściowo kontenera zapewnia możliwość przejścia w szybszy tryb pracy przez odpowiednie przełączenie dźwigni sterowania.

 

Urządzenie charakteryzuje się niską masa własną dzięki konstrukcji z wysokojakościowej stali. Dolna rama i łączniki wykonane są ze specjalnej stali o dużej wytrzymałości plastycznej, dźwignia hakowa oraz sam hak wykonane są ze stali renomowanych firm o podwyższonych właściwościach mechanicznych. Dzięki zmodernizowanemu kształtowi haka zaczepowego, chwytanie i wyczepienie kontenera jest teraz wyjątkowo łatwe co w znacznym stopniu ułatwia tą operację nawet mało wprawionemu operatorowi.

 

Dobry sprzęt powinien być wielofunkcyjny, dlatego opcjonalnie istnieje możliwość montażu żurawia hydraulicznego za kabiną.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*