MAN wybrał opony Goodyear KMAX i FUELMAX

Ogumienie zapewniające długie przebiegi i niskie zużycie paliwa dostępne dla modeli TGX i TGS.

MAN, jeden z wiodących producentów pojazdów ciężarowych, docenił najnowsze opony Goodyear, oferujące długie przebiegi i niskie zużycie paliwa. Opony KMAX i FUELMAX zostały wybrane przez niemieckiego producenta jako pierwsze wyposażenie modeli TGX i TGS.
Jedną z opon oferowanych przez MAN-a jako wyposażenie fabryczne jest Goodyear KMAX w rozmiarach 295/80R22.5, 315/70R22.5 i 315/80R22.5. Linia KMAX
to opony wyróżniające się długimi przebiegami. Drugim modelem, w które wyposażone będą ciężarówki niemieckiego producenta, jest opona o niskim oporze toczenia: FUELMAX w rozmiarze 315/80R22.5. Obie ww. opony są opcjonalnie dostępne w modelach MAN TGX i TGS. Wybierając je, klienci MAN mogą jeszcze bardziej obniżyć koszty operacyjne swoich flot.
„Pojazdy ciężarowe MAN cieszą się doskonałą reputacją, między innymi dzięki temu, że zapewniają niskie koszty operacyjne. Wybór nowych opon FUELMAX i KMAX jako pierwszego wyposażenia potwierdza wysokie osiągi naszego ogumienia.
To wymierna korzyść dla klientów, którzy nabędą te pojazdy ciężarowe” – powiedział Peter Platje, dyrektor Goodyear Dunlop ds. sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych na pierwsze wyposażenie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
KMAX to linia opon zaprojektowanych pod kątem jak najdłuższych przebiegów, oferująca maksymalne osiągi i dobrą przyczepność przez cały rok bez kompromisu
po stronie innych parametrów. W skład linii KMAX wchodzą opony na oś sterującą KMAX S, na oś napędową – KMAX D oraz na oś wleczoną – KMAX T. Opony KMAX D nadają się również do całorocznej jazdy, ponieważ spełniają wymogi stawiane oponom zimowym. Posiadają nie tylko znak M+S, ale także „symbol alpejski” – trzy szczyty górskie i płatek śniegu, informujący o tym, że opona sprawdza się w trudnych warunkach zimowych.
Z kolei FUELMAX to linia efektywnych paliwowo opon Goodyear, których najważniejszą zaletą jest obniżony opór toczenia, bez kompromisu po stronie innych istotnych parametrów: przebiegów, hamowania na mokrej nawierzchni itp. W skład linii FUELMAX wchodzą opony na oś kierującą FUELMAX S, na oś napędową
– FUELMAX D oraz do naczep – FUELMAX T. Opony FUELMAX D spełniają również wymagania stawiane ogumieniu zimowemu, dlatego też posiadają oznaczenie M+S i symbol trzech szczytów górskich oraz płatka śniegu. To opona całoroczna
z prawdziwego zdarzenia.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon
do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*