Łukasz Karczewski- dyrektor handlowy KH-Kipper Sp.zoo.

KH-KIPPER podsumowuje 2014 rok.

Wypowiedź dyrektora handlowego KH-KIPPER Sp. z o.o. Łukasza Karczewskiego

Poprawa nastrojów w branży budowlanej

Patrząc globalnie w branży budowlanej w 2014 roku można było odczuć poprawę nastrojów, za skutkowało to niemal 10-procentowym wzrostem sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego.

Przeważająca cześć produkcji stanowił w naszym wypadku eksport do krajów zarówno Europy Zachodniej, jak i Wschodniej. Cieszymy się, że w Europie Zachodniej marka KH-KIPPER jest już coraz bardziej doceniana. Przyczyniła się do tego między innymi obecność firmy na takich targach jak IFAT w Monachium czy IAA w Hanowerze, a także profesjonalne doradztwo techniczne przy tworzeniu oferty dla klienta na kompleksowe rozwiązanie transportowe, a nie tylko na skrzynię wywrotkę.

Na rynku polskim w porównaniu do roku 2013 uzyskaliśmy niemal 40% wzrost sprzedaży, umacniając się przy tym na pozycji lidera w branży wywrotkowej.
Tak duży wzrost spowodowany był poprawą koniunktury w budownictwie drogowym, a także wprowadzeniem na rynek nowych zmodernizowanych wywrotek produkowanych przez KH-KIPPER.

W ogólnym zestawieniu nadal największym powodzeniem cieszą się takie produkty KH-KIPPER jak zabudowy tylnozsypowe half-pipe i zabudowy dwustronne z lewą burtą hydrauliczną na podwoziach 4- i 3-osiowych.

Rok udoskonaleń produktowych

Chcąc dostarczać klientom produkty najwyższej jakości nieustannie udoskonalamy swoją gamę produktową. W 2014 roku udoskonaliliśmy konstrukcję zabudowy tylnozsypowej half-pipe poprzez zastosowanie tylnej szufli zsypowej SNEEP na równi z podłogą. W nowym rozwiązaniu rynna w tylnej części nie ma uskoku, w którym mógłby się gromadzić wysypywany materiał. Tylna klapa umiejscowiona jest wewnątrz skrzyni. Pochylona ściana przednia ułatwia zsyp materiału. Zastosowany został nowy zbiornik oleju z tworzywa sztucznego, a koło zapasowe umiejscowiono na ramie pośredniej za kabiną, zamiast na przedniej burcie. Sporym udogodnieniem jest również odkręcany daszek chroniący kabinę, który w razie uszkodzenia może być łatwo wymieniony.

Zmiany nie ominęły również konstrukcji zabudowy dwustronnej z boczną burtą hydrauliczną 180°, która teraz posiada tylną szuflę zsypową SNEEP na równi z podłogą co na pewno przyczyniło się do skrócenia czasu rozładunku i poprawiło komfort pracy kierowcy.

Portfolio KH-KIPPER to także zabudowy dla branży komunalnej. Obok już dobrze znanych hakowców 6- i 8-tonowych, wprowadziliśmy na rynek nowoczesne urządzenie hakowe o ładowności 12 ton. Charakteryzuje go budowa modułowa, niska masa własna oraz szybkość i łatwość obsługi tak istotna w transporcie miejskim.

Rok 2014 był również bogaty w zmiany zabudów dla branży kopalnianej.
Celem modyfikacji zabudów W1M było zwiększenie produktywności pojazdu przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości zabudowy. Dzięki intensywnej pracy konstruktorów oraz dostawców komponentów uzyskaliśmy redukcję masy o ponad 10% co w znacząco zwiększa efektywność pracy pojazdu.

Rok nagród i wyróżnień

W roku 2014 firma KH-KIPPER została wyróżniona kilkoma bardzo istotnymi nagrodami.

Jako potwierdzenie doskonałej obsługi, fachowości i jakości oferowanych przez firmę produktów monachijska centrala firmy MAN Truck & Bus, jako pierwszej firmie zabudowującej na świecie, nadała status certyfikowanego partnera.

Również na rynku polskim zostaliśmy docenieni. Na Targach Autostrada-Polska, Rotra 2014 otrzymaliśmy wyróżnienie za wielofunkcyjną zabudowę tylnozsypową W1C o objętości 35 m3 przeznaczoną do pracy w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Zabudowa na podwoziu ciężarowym przy odpowiednim przygotowaniu drogi transportowej z powodzeniem zastępuje nawet tradycyjne wozidła wykorzystywane w kopalniach.
Taki pojazd cechuje znacznie lepsza zwrotność oraz bardzo wysoki współczynnik produktywności.

Perspektywy na 2015 rok

Nowy plan budowy dróg w Polsce oraz poprawa koniunktury w branży budowlanej pozwala z optymizmem patrzeć na ten i kolejny rok. Na rok 2015 zakładamy 20% wzrost sprzedaży na rynku polskim. Jestem przekonany, że dzięki bogatej i nowoczesnej palecie produktowej oraz profesjonalnym doradcom handlowym, klienci dostaną produkt uszyty na miarę i przygotowany do realizacji ich najtrudniejszych zadań, a my zrealizujemy swoje cele produkcyjne.

Naszym klientom, jak i sobie, życzę sukcesów, realizacji planów i założeń na rok 2015. Mam nadzieję, że współpraca między nami będzie owocna i długofalowa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*