100 Renault Trucks T we flocie LINK.

W 2015 roku firma LINK Sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z marką Renault Trucks w Polsce. W ciągu kilku miesięcy we flocie tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się firmy pojawiło się łącznie 100 nowych Renault Trucks T, a do końca sierpnia ich liczba wzrośnie do 140. Flota czarnych T 460 w charakterystycznych żółto szarych barwach LINK dumnie prezentuje się na drogach Europy.

GOTOWE ROZWIĄZANIE TRANSPORTOWE
W lutym b.r. kolejnych 40 pojazdów Renault Trucks T 460 dołączyło do floty firmy LINK. Wybór producenta to przemyślana decyzja będąca wynikiem analizy wielu elementów, takich jak ekonomika paliwowa, dopasowanie parametrów technicznych pojazdów do potrzeb firmy, komfort pracy kierowców, obsługa serwisowa, koszty eksploatacji, finansowanie, ubezpieczenie pojazdów. Za pośrednictwem firmy Captive’owej VFS Usługi Finansowe RENAULT TRUCKS dostarcza do LINK gotowe rozwiązanie transportowe spełniające wszystkie powyższe kryteria.

RENAULT TRUCKS T TO POJAZDY OSZCZĘDNE
Przy konfiguracji specyfikacji pojazdów dla LINK International Transport skupiono się na opcji FUEL ECO, która gwarantuje maksymalne oszczędności w zakresie ekonomiki paliwowej. LINK wybrał pojazdy z silnikiem DTI11 460 KM. Dopasowanie oferty do oczekiwań firmy LINK sprawia, że pojazdy są oszczędne w użytkowaniu, a średnie spalanie na 100 km jest optymalne, co jest kluczowym elementem w usługach transportowych. LINK kładzie też szczególny nacisk na szkolenia i doskonalenie techniki jazdy swoich kierowców. Wszyscy kierowcy przed odbiorem pojazdu biorą udział w profesjonalnym całodniowym szkoleniu z zasad ekonomicznej jazdy w Szkole Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks.

DYSPOZYCYJNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ
Jednym z najważniejszych elementów przy wyborze marki Renault Trucks była gwarancja niezawodności i pełnej dyspozycyjności pojazdów. Pojazdy są objęte gwarancją, pełnym kontraktem serwisowym Excellence i Truck Assistance. Renault Trucks zapewnia tym samym pełną dyspozycyjność pojazdów w czasie całego okresu ich eksploatacji. Grupa Volvo posiada największą liczbę punktów serwisowych w EU. Pełna dyspozycyjność pojazdów Renault Trucks zapewnia firmie LINK wywiązywanie się w 100% z zobowiązań wobec swoich kontrahentów.
KOMFORT PRACY KIEROWCÓW LINK – BEZPIECZEŃSTWO, NOWOCZESNOŚĆ I ŁATWOŚĆ PROWADZENIA
Firma LINK jako pracodawca w sposób szczególny dba o bezpieczeństwo i wygodę kierowców, co pokazuje nowa konfiguracja pojazdów wydawanych w 2016 roku. Elementy dodane w nowej specyfikacji są wynikiem rozmów z kierowcami, analizy ich opinii i oczekiwań. Według opinii kierowców największą zaletą tych pojazdów jest sprawdzony układ napędowy pochodzący z Grupy Volvo oraz zastosowane nowoczesne rozwiązania wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa czynnego i biernego – podkreśla Przemysław Wąsowski, Kierownik Działu Obsługi Transportu LINK.
Opinia i wygoda kierowców LINK ma znaczenie, dlatego w celu zapewnienia jeszcze bardziej bezpiecznej i wygodnej jazdy na dalekich trasach w nowej konfiguracji pojawił się komfortowy fotel pneumatyczny kierowcy z szerokim zakresem regulacji (regulowane podparcie boczne w dolnej części fotela i oparciu, regulacja odcinka lędźwiowego, regulacja długości dolnej części siedziska, plus funkcja podgrzewania). Fotel pasażera jest również z pneumatycznym zawieszeniem. Dodatkowe modyfikacje jak górna „łamana” leżanka Ultimate z zabezpieczeniem, skórzana kierownica, radio z dodatkowymi funkcjami na pewno uprzyjemnią jazdę kierowcy, a ksenony zapewnią jeszcze lepszą widoczność i bezpieczeństwo. Ta konfiguracja sprawia, że kierowcy firmy LINK chętnie prowadzą nowe Renault Trucks T. Nie bez znaczenia jest też potwierdzająca się opinia wygodnej kabiny, jaką cieszą się pojazdy Renault Trucks, wcześniej legendarne Magnum, teraz nowa gama T.
BUSINESS TO LUDZIE – DOBÓR ROZWIĄZAŃ POWSTAŁ W OPARCIU O OTWARTY DIALOG:
Analiza potrzeb firmy LINK, dbałość o zadowolenie kierowców i zoptymizowanie ekonomiki paliwowej przyświecały wypracowaniu rozwiązania transportowego przedstawionego Zarządowi LINK przez pracowników Renault Trucks i Renault Trucks Financial Services. Zaufanie, profesjonalne doradztwo oraz zapewnienie elastycznej obsługi posprzedażnej to kluczowe wartości mieszczące się w przesłaniu marki Renault Trucks: „Renault Trucks Deliver”.
Informacje dodatkowe o LINK Sp. z o.o.
Firma LINK Sp. z o.o. od 1989 roku prężnie rozwija się na rynku transportowym.
Flota firmy LINK to 350 ciągników siodłowych oraz 543 naczepy typu Mega Trailer. Są to nowoczesne konstrukcje renomowanych europejskich producentów, przystosowane do przewozów towarów przestrzennych, wyposażone w zaawansowane systemy wspomagania jazdy oraz systemy bezpieczeństwa.
Firma zatrudnia 650 pracowników, w tym ponad 500 kierowców.
Kierunki:
Firma obsługuje klientów na terenie całej Unii Europejskiej. Wykonywane przewozy są w większości trasami długodystansowymi. Wśród największych rynków są między innymi kraje Beneluxu, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Czechy oraz Polska.
Typ transportu i przewożone towary:
Link świadczy usługi drogowego transportu rzeczy, w większości są to przewozy całopojazdowe (FTL). Ofertę uzupełniają przewozy częściowe (LTL) oraz dostawy ekspresowe dla branży Automotive.
Klientami firmy LINK są głównie duże międzynarodowe koncerny z takich branż jak: automotive, AGD, e-commerce i retail, surowce, komponenty i materiały budowlane oraz FMCG. LINK specjalizuje się w usługach transportu drogowego w zakresie przewozu całopojazdowego oraz częściowego na terenie Europy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*