Wycieraczki płaskie Bosch Aerotwin

Wycieraczki Bosch na 1 i 2 miejscu w teście ADAC. Bosch Aerotwin Multi-Clip zwycięzcą

• Bosch Aerotwin prezentują wysoką skuteczność – nawet w niskich temperaturach
• Bosch Twin Spoiler uzyskują w teście ADAC lepsze wyniki niż inne nowoczesne wycieraczki płaskie
• Dobre oceny również za jakość wykonania i łatwość montażu

Wycieraczki płaskie Bosch Aerotwin Multi-Clip zwyciężyły w tegorocznym teście wycieraczek organizowanym przez ADAC, osiągając całkowitą ocenę 2,0 (w skali od 1 do 6, gdzie 1 jest wynikiem najlepszym). Z kolei wycieraczki Bosch Twin Spoiler z wynikiem 2,2 zajęły drugie miejsce. Niemiecki automobilklub ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) przetestował w sumie osiem wycieraczek pochodzących od różnych producentów, przeznaczonych do samochodu VW Golf IV. Wśród nich były cztery konwencjonalne wycieraczki przegubowe oraz cztery nowoczesne wycieraczki płaskie. Tylko trzy z ośmiu badanych wycieraczek zostały ocenione jako „dobre”.

Wycieraczki Bosch osiągają najlepsze wyniki we wszystkich kategoriach
Skuteczność wycierania szyby stanowiła 90 procent w ogólnej ocenie, a więc była najważniejszym kryterium testu. Początkowo wycieraczki badano w stanie fabrycznie nowym, a następnie po 150 000 cykli wycierania, jak również po wystawieniu na sztuczne światło i w warunkach pracy ciągłej. Jakość wycierania badano zarówno przy temperaturze powyżej 20 °C, jak i poniżej – 10 °C. Zwycięzca testu – wycieraczki Bosch Aerotwin Multi-Clip osiągnęły najlepsze wyniki w prawie wszystkich kategoriach testu. Dopiero po symulacji ekspozycji na światło słoneczne i ciągłej pracy lepsze wyniki niż Aerotwin Multi-Clip uzyskała drugie wycieraczki Bosch – Twin Spoiler. Ponadto wycieraczki Aerotwin jako jedyne otrzymały ocenę „dobrą” również przy symulowanej pracy zimą.

Połączenie wysokiej jakości materiałów zapewnia optymalną skuteczność wycierania
Bosch Aerotwin osiąga doskonałe wyniki dzięki specjalnej szynie stabilizującej Evodium, która jest optymalnie dopasowana do krzywizny szyby przedniej. Zapewnia to równomierne rozłożenie nacisku na powierzchni i tym samym pozwala na osiągnięcie doskonałej jakości wycierania w każdym punkcie przedniej szyby.
Ponadto aerodynamiczny profil sprawia, że wycieraczka nie odrywa się od szyby nawet przy dużych prędkościach jazdy. Dodatkowo, zmniejszony jest hałas od przepływu powietrza. Wykonane z dwóch materiałów pióro wycieraczek Twin i Aerotwin ma spreżystą część górną, odporną na ścieranie krawędź oraz powłokę poślizgową zmniejszającą siłę tarcia. Pióro jest niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie ozonu. Skuteczność wycierania jest niezmiennie wysoka zarówno w temperaturach niskich, jak i wysokich.
Wycieraczki Bosch Twin Spoiler wyróżniają się szczególnie solidnym metalowym ramieniem, które jest zabezpieczone przed korozją i zwiększa odporność wycieraczki na działanie czynników atmosferycznych. Pióro jest wykonane z dwóch rodzajów gumy. Miękka guma w górnej części pióra zapewnia równomierną, cichą pracę, natomiast bardzo twarda guma na krawędzi pióra gwarantuje czyszczenie szyby bez pozostawiania smug przy niskim zużyciu wycieraczki.

Łatwe w montażu dzięki uniwersalnemu adapterowi Bosch
Pozostałe dziesięć procent w ogólnej ocenie w teście ADAC przypada na jakość wykonania, ryzyko obrażeń podczas montowania i zrozumiałość instrukcji montażu. Również w tych kategoriach wycieraczki Bosch osiągnęły doskonałe wyniki. Typ Twin Spoiler posiada fabrycznie zamontowany, uniwersalny adapter Quick Clip, umożliwiający szybki i łatwy montaż na mocowaniu na hak. Także wycieraczki Aerotwin są dostarczane z już zainstalowanym uniwersalnym adapterem Multi Clip. Pasuje on do różnych nowych typów mocowań dedykowanych, występujących w popularnych na rynku europejskim modelach samochodów osobowych. Kod QR na odwrocie opakowania umożliwia kierowcy pobieranie na smartfona filmu, na którym pokazany jest szybki montaż wycieraczek.

W ramach Diagnostyki AA dostarcza urządzenia diagnostyczne i wyposażenie warsztatów, oprogramowanie diagnostyczne i usługi szkoleniowe. Dodatkowo w kompetencjach działu znajduje się franszyza „Bosch Car Service”, największej na świecie sieci niezależnych warsztatów samochodowych zrzeszającej globalnie 16 500 warsztatów, 291 w Polsce. Ponadto dział branżowy AA jest odpowiedzialny za 890 partnerów koncepcji warsztatowej „AutoCrew” na świecie, w Polsce – 67.

Więcej informacji: pl.bosch-automotive.com, www.motobosch.pl, www.bosch-service.pl, www.akumulatorybosch.pl, www.wycieraczkibosch.pl, www.filtrybosch.pl, www.sondylambdabosch.pl, www.szkoleniabosch.pl, www.sudbosch.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*