Wielton z nową umową

Ponad 7 tys. osób odwiedziło MAN Trucknology Days 2014 w Monachium. 21 i 22 marca 2014 r. na pokazie nowych rozwiązań zabudowań w transporcie byli także przedstawiciele firmy Wielton. Dla naszej firmy nie była to zwykła wystawa, ale niezwykle cenna wizyta, która zaowocowała podpisaniem umowy z koncernem MAN.

WIELTON podpisał nową ramową umowę która wyróżnia spółkę spośród pozostałych dostawców, plasując tym samym jako globalnego producenta zabudowań dla koncernu MAN. Jest to kolejny krok rozwoju współpracy z Niemieckim producentem ciężarówek. Zabudowy WIELTON są zamawiane przez dilerów MAN z całego świata. Powodzenie współpracy zostało sformalizowane podczas Man Trucknology Days 2014.

W ubiegłym roku WIELTON dostarczył zabudowy do co najmniej 25 krajów na świecie. Wartośc zamówień na eksport przekroczyła 45mln zł. Dla porównania w 2010r zamówienia z zagranicy na zabudowania kształtowały się na poziomie 7mln zł.

WIELTON liczy, że poprzez nową umowę zdynamizuje eksport swoich produktów. Tym bardziej, że nowe rozwiązani technologiczne przyjęte w produkcji zabudowań, wpływają na zmniejszenie ich masy, dużą ładowność i nowoczesną linię. Nasze najnowsze produkty będą miały swoją premierę jeszcze w tym roku – mówi Paweł Madziara – kierownik działu sprzedaży zabudów Wielton S.A..

Prezentacje i pokazy podczas MAN Trucknology Days 2014 obejrzało kilka tysięcy zainteresowanych z branży transportowej z Niemiec, całej Europy i Azji. Obecni byli również przedstawiciele tak odległych rynków jak Kazachstan czy Irak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*