Wielton – filarem polskiej gospodarki.

 

Wielton – największy polski producent naczep i przyczep otrzymał tytuł „Filar Polskiej Gospodarki”, tym samym znalazł się w ścisłej czołówce IX edycji rankingu przygotowanego przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i firmę badawczą ARC Rynek i Opinie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 maja w Warszawie. Nagrodę w imieniu zarządu Wielton S.A. odebrał wiceprezes Mariusz Golec.

„Puls Biznesu” organizuje ranking od prawie 10 lat. Bazuje na opinii samorządowców, którzy dobrze znają lokalnych przedsiębiorców i mogą wskazać tych, którzy najbardziej przyczyniają się do rozwoju lokalnego biznesu. Agencja badawcza ARC Rynek i Opinie zbiera informacje ze wszystkich województw od Prezydentów poszczególnych miast, Burmistrzów i Wójtów o najbardziej aktywnych przedsiębiorstwach w ich najbliższym otoczeniu. To oni wskazują firmy, które rozwijają lokalną przedsiębiorczość. W ten sposób wyróżnione zostają firmy, które uzyskają najwięcej głosów. W IX edycji rankingu wśród pięciu firm województwa łódzkiego, Wielton zajął II miejsce, tuż po Ceramice Paradyż. Wśród nagrodzonych znaleźli się kolejno po Wieltonie: PGE Elektrownia Bełchatów, Ceramika Tubądzin i OSM w Łowiczu.

Wielton S.A. został doceniony za wspieranie i promowanie zatrudnienia w regionie, rozwój przedsiębiorczości i za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu, jest największym polskim producentem przyczep i naczep oraz jednym z 10 wiodących producentów w Europie. Udział spółki w rynku krajowym w 2013r stanowił około 15%. 65%% produkcji sprzedawane jest na eksport do ponad 20 krajów. Dzisiaj WIELTON produkuje więcej naczep niż wszyscy pozostali polscy przedstawiciele tego sektora. Obecnie w Wieltonie pracuje prawie 1300 osób. Firma aktywnie wspiera zatrudnienie: od września powstanie klasa patronacka kształcąca młodzież w zawodzie mechanik- monter maszyn i urządzeń, współpracuje z uczelniami wyższymi. Wspólnie z Urzędem Pracy organizuje giełdy pracy i staże dla absolwentów, propaguje zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Wielton jest przedsiębiorstwem z Wielunia i podkreśla ten fakt, angażując się w życie lokalnej społeczności. I tak od kilku lat wspiera akcje krwiodawstwa czy badania profilaktyczne w ramach Dni Walki z Rakiem. Współpracuje z Fundacją „Mam Marzenie” spełniając życzenia chorych dzieci, a także z policją, angażując się m.in. w akcje promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*