Volvo Trucks jako pierwsza firma na świecie wprowadza spersonalizowany podręcznik kierowcy w formie aplikacji na urządzenia mobilne

Volvo Trucks opublikowało nowe wersje podręczników kierowcy w internecie oraz jako aplikacje na smartfony i tablety. Celem jest zapewnienie klientom, kierowcom i mechanikom dostępu do najbardziej aktualnych informacji, odnoszących się do podwozia o konkretnym numerze, w każdym czasie i miejscu.
Obecnie klienci Volvo Trucks otrzymują spersonalizowane podręczniki kierowcy w formie książkowej, wraz z zakupionym samochodem ciężarowym. Od tej pory podręczniki te będą również dostępne w formie elektronicznej, a ich funkcjonalność została rozszerzona.
– Dzięki naszemu elektronicznemu podręcznikowi kierowcy użytkownik ma dostęp do pełnych i najbardziej aktualnych informacji dotyczących pojazdu o danym numerze podwozia – także offline. Podręcznik elektroniczny jest wzbogacony o narzędzia wydanie ułatwiające wyszukiwanie potrzebnych informacji. Zawiera filmy instruktażowe i ilustracje prezentujące prawidłowy sposób korzystania z poszczególnych funkcji pojazdu – wyjaśnia Malin Ersman, menedżer projektu w Volvo Trucks.
Nowy podręcznik kierowcy sprzyja także maksymalizacji dyspozycyjności samochodu ciężarowego. Mając możliwość natychmiastowego sprawdzenia rzeczywistej konfiguracji pojazdu, pracownicy stacji obsługi są w stanie szybciej odpwiadać na pytania klienta dotyczące działania i sposobu korzystania z wyposażenia pojazdu.
Nowe, elektroniczne podręczniki kierowcy są bezpłatne i dostępne dla Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX, z wyjątkiem modeli produkowanych w Ameryce Południowej.
Nowe podręczniki są dostępne zarówno na stronie internetowej, jak i w formie aplikacji na smartfony i tablety, do pobrania z AppStore i Google Play.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*