Volvo FH „Time Machine”

3 września w punkcie Volvo Truck Center w Gdyni miała miejsce uroczystość przekazania unikatowego ciągnika siodłowego Volvo FH 460 „Time Machine”. Ten wyjątkowy pojazd zasilił flotę firmy transportowej ALEGRE z Malborka.

„Time Machine” to nazwa, pod którą kryje się wyjątkowo wyspecyfikowana seria samochodów ciężarowych Volvo FH poprzedniej generacji, które nadal znajdują wielu nabywców. To właśnie dla tych, najwierniejszych sympatyków klasycznych już dziś Volvo FH szwedzki producent przygotował specjalną limitowaną serię „Time Machine”. Z zewnątrz auta wyróżniają się zastrzeżonymi tylko dla tej edycji lakierami: białym lub czarnym oraz niezwykle efektowną grafiką zawierającą daty będące kamieniami milowymi w 85-letniej historii ciężarówek spod znaku Volvo.

Podróż w czasie

Volvo FH „Time Machine” przenosi nas m.in. do roku 1956, w którym to z taśm produkcyjnych zjechała pierwsza na świecie seryjna ciężarówka z silnikiem turbodoładowanym (Volvo Titan L395 Turbo). Znajdziemy tak też m.in. daty: 1977 (wprowadzenie chłodzenia powietrza doładowującego), 1979 (pierwsza kabina Globetrotter), oraz rok 2001, w którym wprowadzono inteligentne, zautomatyzowane skrzynie biegów I-Shift. Oprócz wyjątkowej, mieniącej się w słońcu grafiki oraz okolicznościowych emblematów, limitowana edycja Volvo FH wyróżnia się także ekskluzywnym wykończeniem wnętrza kabiny. Skórzaną tapicerkę drzwi ozdobiono aplikacjami wyszywanymi srebrną i pomarańczową nicią. Poręcze wejściowe zostały obszyte skórą w kolorze pomarańczowym. Ta barwa pojawia się również na obszyciach skórzanych foteli kierowcy i pasażera, których oparcie ozdobiono wyszywanym srebrną nicią logo Volvo.

Jedyny taki biały

Do Polski trafiło tylko jedno Volvo pochodzące z limitowanej edycji „Time Machine” i ze względu na ich bardzo ograniczoną ilość, jest to jedyny egzemplarz nas polskim rynku. Szczęśliwym nabywcą wyjątkowego Volvo FH „Time Machine” w kolorze białym jest firma transportowa ALEGRE z Malborka, w której flocie jeździ już dwadzieścia ciągników Volvo FH współpracujących z naczepami kurtynowymi. Przewoźnik zajmuje się głównie transportem mebli z północnej Polski do Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

„Mimo iż rozważałem zakup Volvo FH nowej generacji, to po namyśle postanowiłem zdecydować się na uzupełnienie floty o schodzący model, do którego czujemy w firmie duży sentyment, ponieważ nigdy nie zawiedliśmy się na naszych Volvo. Gdy trafiła się możliwość kupna jedynego w swoim rodzaju egzemplarza z edycji „Time Machine”, nie miałem już żadnych wątpliwości” – mówi Jarosław Buła, właściciel firmy transportowej ALEGRE. „Początkowo chciałem kupić dwa takie auta, jednak okazało się, że jest dostępny tylko jeden. Białe Volvo FH „Time Machine” będzie dodatkowo wyróżniać w naszej flocie, ponieważ pozostałe ciągniki są niebieskie” – wyjaśnia Jarosław Buła. Wkrótce do floty ALEGRE dołączą jeszcze dwa standardowe ciągniki Volvo FH pochodzące z końca produkcji tego niezwykle cenionego modelu.

„Praktycznie od samego początku korzystamy ze Złotych Kontraktów Serwisowych Volvo. To rozwiązanie pozwala nam precyzyjnie zaplanowac wydatki i zapewnia sprawną obsługę serwisową. Co ważne, nie mamy najmniejszych problemów z odsprzedażą używanych ciągników, ponieważ objęcie ich kontraktami gwarantuje, że ich wartość utrzymuje się na stałym, dobrym poziomie” – podsumowuje Jarosław Buła.

Komfort i bezpieczeństwo

Wyjątkowe i jedyne w Polsce Volvo FH 460 „Time Machine”, zostało wyposażone w kabinę sypialną GLOBETROTTER. Pakiet sypialny 2 Beds przewiduje dwie leżanki oraz dodatkowe oświetlenie i ogrzewanie postojowe. Pakiet ekonomiczny zawiera m.in. tempomat I-Cruise oraz ekonomiczne oprogramowanie skrzyni I-Shift. W edycji „Time Machine” znajdziemy także wyposażenie przewidziane przez pakiety Driving, Audio Advanced a także Visibility. Ciągnik został objęty pełnym zakresem obsługi w ramach usług systemu informacji transportowej Dynafleet.

 
Autorem tego tekstu jest:

Volvo Trucks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*