Trwają zmagania kierowców w konkursie Optifuel Challenge 2014 Wynik Master Driverów Renault Trucks wciąż nie został pobity!

 

W dotychczasowych eliminacjach udział wzięło w sumie 290 kierowców, a 240 właścicieli firm zagościło na spotkaniach podsumowujących kolejne eliminacje. Te wyniki potwierdzają ogromne zainteresowanie zagadnienim wydajności pojazdów, ale także samym nowym modelem Renault T, bowiem w konkursie Optifuel Challenge uczestnicy mogą nie tylko zawalczyć o jak najlepszy wynik i cenne nagrody, ale również w wielu przypadkach mogą po raz pierwszy przetestować Renault T 460, na którym odbywają się jazdy. Każdy kierowca przed jazdą zapoznaje się z nowymi rozwiązaniami zastosowanymi w Renault T. Konkurs ma na celu pokazanie nie tylko, że pojazdy Renault Trucks to pojazdy oszczędne, ale również potwierdza sens inwestowania w szkolenia kierowców.

W dotychczasowych eliminacjach wzorcowy wynik Master Driverów Renault Trucks nie został pobity przez zwycięzców lokalnych eliminacji, a duża rozpiętość wyników tym samym zestawem, na tej samej trasie i w tych samych warunkach jest potwierdzeniem, jak wiele zależy od techniki jazdy danego kierowcy.

 

Lokalne eliminacje:

 

VOLVO GROUP TRUCK CENTER OSTROŁĘKA 25-27.06.2014

 

VOLVO GROUP TRUCK CENTER SUWAŁKI 2-4.07.2014

 

VOLVO GROUP TRUCK CENTER GDYNIA 9-11.07.2014

 

AUTOSFERA, BIAŁA PODLASKA 23-25.07.2014

 

Finał krajowy:

 

VOLVO GROUP TRUCK CENTER MŁOCHÓW 11.09.2014

 

Szkolenie dla najlepszych kierowców Rynku Europy Centralno-Wschodniej, zwycięzców krajowych finałów:

 

VOLVO GROUP TRUCK CENTER MŁOCHÓW 11-12.09.2014

 

Finał europejski:

 

Lyon, listopad 2014

 

W konkursie Optifuel Challenge jest o co walczyć. Oprócz zwycięstwa i pamiątkowego dyplomu na każdego ze zwycięzców eliminacji lokalnych czekają nagrody: dla firmy, w której pracuje zwycięzca voucher na obsługę w serwisie, w którym odbywają się eliminacje i szkolenie 1 kierowcy z jazdy ekonomicznej przeprowadzone przez instruktorów Renault Trucks. Z kolei najlepszy kierowca otrzyma rejestrator trasy Garmin z GPS-em i nagrody rzeczowe od Renault Trucks i sponsorów.
W finale polskim uczestnicy będą walczyć o nagrody dla firmy, którą reprezentują: voucher na usługi serwisowe Renault Trucks, voucher na ubezpieczenie pojazdu ciężarowego na okres 1 roku, voucher na 2 opony Michelin do pojazdu ciężarowego i 200 l oleju Total. Mistrz polskiego finału otrzyma nagrody w postaci m.in. laptopa, voucher na opony Michelin do samochodu osobowego i voucher na ubezpieczenie samochodu osobowego.
W europejskim finale, który odbędzie się w listopadzie w Lyonie do zdobycia są voucher na kwotę 8000*euro, a dla firmy pojazd Renault T 460 na rok użytkowania. Dodatkowo najlepszy kierowca z rynku Europy Centralno-Wschodniej (tu dodatkowa szansa dla zwycięzcy polskiej edycji) wygra voucher na kwotę 4000*euro, a dla firmy pojazd Renault T 460 na pół roku użytkowania.
Nagroda główna i nagroda dla najlepszego kierowcy z rynku Europy Centralno-Wschodniej sumują się.

 

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmują reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły konkursu znajdują się też na stronie renault-trucks.pl.

Tegoroczna edycja nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania partnerów Renault Trucks, którzy towarzyszą nam przez cały konkurs: Renault Trucks Financial Services (atrakcyjna oferta finansowania fabrycznego), Michelin Polska (zestawy konkursowe wyposażone są w opony Michelin), Total Polska (silniki fabrycznie są napełnione energooszczędnym olejem Renault Trucks Oils), Wielton (w skład zestawów konkursowych wchodzą naczepy kurtynowe NS3K M2 jeden z flagowych produktów tej marki). Patronami konkursu po raz pierwszy są w tym roku: PZU („PZU z myślą o bezpieczeństwie”) i VOITH (producent retardera, w który mogą być wyposażone pojazdy Renault Trucks).

 

Konkurs jazdy ekonomicznej jest przeprowadzany na 3 identycznych obciążonych 22 tonowymi ładunkami zestawach Renault T 460 (silnik DTI11 o mocy 460 KM i momencie obrotowym 2200 Nm) wyposażonych w systemy Optifleet oraz Optifuel Infomax.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*