ThermoConnect App – jeszcze większa elastyczność systemów ogrzewania Webasto.

Webasto wprowadza na rynek nową aplikację ThermoConnect do zdalnego sterowania systemem ogrzewania postojowego. Wielofunkcyjna aplikacja udostępnia teraz możliwość zarządzania systemami ogrzewania również głosowo za pośrednictwem funkcji Alexa oraz sterowania ogrzewaniem w kilku pojazdach.


Kierowcy, którzy już posiadają ogrzewanie postojowe Webasto, mogą zaktualizować swoją aplikację do najnowszej wersji. Dotyczy to zarówno urządzeń instalowanych w samochodach fabrycznie, jak i montowanych po zakupie auta. Ma to ogromne znaczenie dla wszystkich użytkowników systemów ogrzewania Webasto ze względu na to, że długość życia tych urządzeń zazwyczaj dorównuje długości życia samochodów, ale systemy kontroli są nieustannie udoskonalane.

Jedna aplikacja dla wielu urządzeń

Użytkownicy systemów ogrzewania postojowego Webasto mogą teraz sterować wieloma urządzeniami za pomocą jednej aplikacji ThermoConnect. Rozwiązanie powstało z myślą m.in. o właścicielach kilku samochodów lub samochodu i kampera. ThermoConnect współpracuje z ogrzewaniem postojowym Thermo Top Evo, a także z systemami ogrzewania powietrza Air Top 2000 STC i Air Top Evo 40/55.

Nowość – sterowanie głosowe Amazon Alexa

Wbudowanie w aplikację ThermoConnect funkcji Amazon Alexa sprawia, że od pierwszego kwartału 2020 roku będzie można sterować ogrzewaniem postojowym w samochodzie za pomocą komend głosowych. Dzięki temu rozwiązaniu zarządzanie temperaturą w samochodzie czy kamperze będzie dziecinnie proste.

Aplikacja dostępna dla starszych urządzeń

Najnowszą aplikację ThermoConnect mogą pobrać również użytkownicy starszych systemów ogrzewania Webasto, kontrolowanych zdalnym pilotem lub wcześniejszymi wersjami ThermoConnect. Integracja z nową aplikacją na telefon jest możliwa, nawet jeśli system ogrzewania został zainstalowany fabrycznie przez producenta samochodu i jest sterowany panelem zamocowanym na desce rozdzielczej lub pilotem. Dotyczy to samochodów niemal wszystkich producentów. Wystarczy do tego kabel adaptera podłączony do zamontowanego fabrycznie odbiornika. Synchronizacja aplikacji z systemami ogrzewania postojowego montowanymi po zakupie auta jest nawet łatwiejsza, gdyż może być przeprowadzona bezprzewodowo.

Jednostka kontrolna ThermoConnect w samochodzie jest montowana w niewidocznym miejscu i zawiera kartę SIM. Po pobraniu darmowej aplikacji, system ogrzewania może być sterowany przez telefon, tablet lub komputer, bez względu na odległość. Harmonogramy ogrzewania mogą być ustawione, zmienione lub zaprogramowane cyklicznie w dowolnym momencie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*