Teraz większa ładowność wywrotek kopalnianych.

Rosnące koszty transportu są stymulatorem dla nowych rozwiązań mających na celu zwiększenie ładowności pojazdu. Opracowany przez KH-KIPPER model zabudowy kopalnianej W1M o unikatowym kształcie skrzyni bez bocznego użebrowania charakteryzuje się mniejszą wagą skrzyni, a w ślad za tym większą ładownością.

Przy projektowaniu wykorzystano sprężyste właściwości stali HARDOX. Energia kinetyczna uderzenia, nawet przy załadunku kamieni o dużej frakcji, jest doskonale rozpraszana.

Zabudowy kopalniane to zabudowy o specjalnej konstrukcji stworzonej do wyjątkowo trudnych warunków eksploatacyjnych. W czasie transportu ładunku o wysokiej frakcji są narażone na nieustanne zużycie. Niezwykle odporna na uderzenia podłoga typu sandwich stosowana w zabudowie W1M składa się z trzech warstw – stali i gumy amortyzującej. Zastosowanie nowoczesnej trudnościeralnej stali odpornej na uderzenia przy załadunku zapewnia odpowiednią wytrzymałość oraz żywotność zabudowy. Charakterystyczne podniesienie w tylnej części zabudowy zapobiega wypadaniu ładunku podczas jazdy po pochyłym terenie.

Jednym z najważniejszych wymagań stawianych przed pojazdami jest produktywność i bezpieczeństwo. Dlatego duży nacisk położono również na optymalizację czasu kiprowania poprzez zastosowanie nowoczesnych siłowników HYVA ALPHA. Wszystkie elementy ruchome w zabudowie KH-KIPPER podłączone są do układu centralnego smarowania. Dzięki temu czas bezpiecznej obsługi serwisowej wywrotki jest skrócony do minimum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*