System NAVITEL MONITORING – kontrola i oszczędności.

NAVITEL, wiodący dostawca map i samochodowych rozwiązań nawigacyjnych, obok produktów skierowanych do klienta indywidualnego, posiada w ofercie kompleksowe rozwiązania do monitoringu flotowego w firmach transportowych, instytucjach publicznych oraz wszędzie tam, gdzie nadzór nad dużą liczbą samochodów generuje duże koszty utrzymania i amortyzacji.

Czym jest system monitoringu flotowego NAVITEL?
Najprościej rzecz ujmując jest to kompleksowe narzędzie do podglądu w czasie rzeczywistym w jaki sposób eksploatowane są poszczególne samochody należące do firmy. System nadzoruje wykonanie harmonogramu i specyfikcji trasy, kontroluje prędkość, załadunek i rozładunek towarów, a także wskazuje realne i szacunkowe zużycie paliwa. Wszystkie pomiary przedstwione są w postaci graficznej i zapisywane w formie dziennika.

Jak to właściwie działa?
System zbiera dane z czujników zamontowanych we wszystkich pojazdach należących do floty samochodowej. Następnie informacje analizowane są przez serwery systemu. W końcowym etapie centrum monitorowania generuje wyniki pomiarów w postaci czytenych wykresów. A wszystko to na bieżąco, w trybie rzeczywistym.

– Zastosowanie naszego systemu jest niezwykle szerokie i obejmuje korporacje taksówkarskie, firmy dostawcze i przewozowe, instytucje takie jak policja, straż pożarna czy pogotowie, a także transport publiczny i rolnictwo. Nasze analizy wskazują, że przy pomocy systemu NAVITEL MONITORING zużycie paliwa może spaść o 15%, a liczba niepotrzebnie przejechanych kilometrów poza trasą aż o 20%. O 25 dni zmniejsza się także okres bezczynności pojazdu. Znacznej redukcji ulega koszt wymiany opon – podsumowuje Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL Polska.

Zalety systemu NAVITEL MONITORING:
– Dostosowanie oprogramowania do specjalnych modułów;
– Szczegółowe i często aktualizowane mapy;
– Odporny na uszkodzenia serwer w technologii chmurowej;
– Możliwość pracy w trybie offline;
– Przyjazny i intuicyjny panel sterowania;
– Całodobowe wsparcie techniczne;

Prześledźmy spodziewane oszczędności na przykładzie floty składającej się z 25 pojazdów. Koszt sprzętu wynosi 10 000 zł, a jego montaż kolejne 4 000 zł. Mamy więc jednorazowy wydatek wielkości 14 000 zł. Miesięczny koszt utrzymania systemu wynosi 750 zł, co w skali roku generuje cyfrę 9 000 zł. Kalkulacja zwrotu kosztów została przeprowadzona w oparciu o przykładowe dane, przy założeniu, że cena 1l paliwa diesel wynosi 4.5 zł. Według wyliczeń inwestycja zwraca się już po dwóch miesiącach, a w skali roku oszczędności wynoszą ponad 211 000 zł, przy czym największa redukcja dotyczy zużycia paliwa (43 305 litrów), co przekłada się na zaoszczędzone 195 000 zł. Koszty serwisu uszczuplają się o ponad 8 000 zł, a te związane z wymianą opon o 8 400 zł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*