Scania S 730 4x2 tractor, Highline Södertälje, Sweden Photo: Göran Wink 2016

SCANIA nowej generacji z tytułem ” International Truck of the Year 2017″.

W tym roku jury tego prestiżowego konkursu doceniło doskonały konfort kierowcy, bezpieczeństwo oraz ekonomikę paliwową, jakie oferują pojazdy SCANIA nowej generacji. Wyróżnienie zostało przyznane SCANIA po raz piąty.
– Przyznanie Scania tego zaszczytnego tytułu jest wyrazem ogromnego uznania w branży i ukoronowaniem znakomitej pracy jaką wykonaliśmy, mam tu namyśli zarówno inżynierów Scania, jak i całą organizację. Naszym celem jest to, aby zawsze spełniać oczekiwania i potrzeby naszych klientów. Pojazdy nowej generacji doskonale odzwierciedlają to podejście, co zostało docenione przez jury – komentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania.

Najlepszy pojazd roku!

W skład jury konkursu „International Truck of the Year” weszło 25 czołowych, europejskich dziennikarzy prasy branżowej.
– Pojazdy Scania nowej generacji stanowią nowoczesną propozycję dla ciężkiego transportu. Zaspakajają nie tylko współczesne potrzeby transportowe, ale także będą w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom branżowym w przyszłości – uzasadnia Gian Enrico Griffini, przewodniczący jury konkursu „International Truck of the Year”, włoski dziennikarz motoryzacyjny.
Kapituła konkursu zwróciła także uwagę na dedykowaną ofertę usług Scania, której wyrazem jest ponad 210 tys. pojazdów Scania połączonych w ramach sieci przesyłania informacji, poruszających się obecnie po europejskich drogach.
Nowa kabina S
Pojazdy Scania nowej generacji miały swoją światową premierę w zeszłym miesiącu. Seria S to nowa kabina sypialna z płaską podłogą, przeznaczona głównie do transportu długodystansowego.
– Kabina S z płaską podłogą pozwala doświadczyć komfortu prowadzenia znanego dotychczas wyłącznie z samochodów osobowych – dodaje Gian Enrico Griffini.
Wyjątkowy komfort i duża przestrzeń w kabinie S to nie wszystko. Nowa kabina może być również wyposażona w podwójne, boczne, kurtynowe poduszki powietrzne, które istotnie zwiększają bezpieczeństwo kierowcy i pasażera w trakcie dachowania. Rozwiązanie to jest oferowane w pojazdach ciężarowych po raz pierwszy.

Targi IAA: Scania w całej okazałości
– Nad projektem pojazdów nowej generacji pracowało 3,5 tys. inżynierów Scania w Södertälje, w porozumieniu z naszymi pracownikami oraz klientami. Otrzymana nagroda jasno dowodzi, że Szwecja jest wiodącym rynkiem jeśli chodzi o rozwiązania dla branży transportowej. Możemy śmiało konkurować na rynkach światowych– dodaje Henrik Henriksson.
Pojazdy Scania nowej generacji to największa inwestycja w 125-letniej historii Scania. Na rozwój nowych produktów i usług firmy, w tym dostosowanie produkcji, przeznaczono blisko 20 mld koron szwedzkich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*