Scania na targach przemysłu militarnego

Scania prezentuje na swoim stoisku pełną gamę silników do różnych zastosowań, przede wszystkim tych dedykowanych potrzebom przemysłu obronnego.

Podczas targów zobaczyć można silniki Scania – od najmniejszego 9-litrowego po 16-litrowy. Zaprezentowany został również 13-litrowy silnik Scania montowany w wojskowych transporterach opancerzonych Rosomak, produkowanych przez Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich.

„Produkty Scania mają wiele zastosowań w segmencie militarnym i od ponad 100  lat cieszą się dużym zaufaniem na całym świecie. W Polsce to silniki Scania napędzają Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak jak również łodzie patrolowe w jednostkach Straży Granicznej. Wojskowe pojazdy pożarnicze Scania służą zaś do zabezpieczania lotnisk. Poprzez prezentację na targach chcemy podkreślić naszą obecność i ugruntowaną pozycję w obszarze rozwiązań dla segmentu militarnego. Jesteśmy gotowi do wsparcia rozwoju polskiego przemysłu obronnego”, mówi Dyrektor Działu Usług Serwisowych Scania, Maciej Lewandowski.

 
Autorem tego tekstu jest:

Scania Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*