Rusza produkcja najlepszego auta dostawczego w klasie

– Pierwszy seryjny egzemplarz modelu opuścił hale fabryki w Düsseldorfie

– Nowy Sprinter dostępny jest z pięcioma innowacyjnymi systemami bezpieczeństwa, w tym trzema po raz pierwszy oferowanymi w samochodzie dostawczym

– Volker Mornhinweg: „Nowy Mercedes-Benz Sprinter po raz kolejny pozwolił nam podnieść poprzeczkę w segmencie aut dostawczych.”

Düsseldorf/Stuttgart – Po pokonaniu ponad 8 mln km jazd testowych i zainwestowaniu 25 mln euro w rozwój zakładów w Düsseldorfie oraz Ludwigsfelde pierwszy seryjny egzemplarz nowego Sprintera opuszcza fabrykę w Düsseldorfie. Tym samym oddział Mercedes-Benz Vans otwiera następny rozdział w pełnej sukcesów historii Sprintera i po raz kolejny ustanawia standardy w segmencie aut dostawczych. Nowy model oferuje pięć innowacyjnych systemów bezpieczeństwa, jako pierwszy spełnia normę emisji Euro VI, a dzięki wyjątkowo niskiemu zużyciu paliwa – nawet 6,3 l/100 km – jest najbardziej oszczędny w klasie. Na tle konkurencji imponuje również dynamiczną stylizacją.

Z tych względów uruchomieniu produkcji seryjnej nowego modelu towarzyszyła uroczysta ceremonia, w której uczestniczyli: Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans, dr Sascha Paasche, szef inżynierów Mercedes-Benz Vans, Rainer Ruess, szef produkcji Mercedes-Benz Vans, oraz Martin Kelterer, dyrektor fabryki Mercedes-Benz w Düsseldorfie.

Tuż przed rozpoczęciem produkcji Volker Mornhinweg powiedział: „Nowy Mercedes-Benz Sprinter po raz kolejny pozwolił nam podnieść poprzeczkę w segmencie aut dostawczych. Reprezentowany przez niego poziom bezpieczeństwa, wydajności i jakości jest nieosiągalny dla innych modeli w klasie. Nowy Sprinter to model globalny i bardzo się cieszę, że możemy wszyscy kontynuować historię jego sukcesu.”

Martin Kelterer, dyrektor fabryki, dodał: „To wyjątkowy dzień dla naszego zakładu. Wszyscy ciężko pracowaliśmy, przygotowując się do rozpoczęcia seryjnej produkcji nowego Sprintera. Mamy zmotywowany i wykwalifikowany zespół, którego członkowie są bardzo zaangażowani w swoje zadania. Dziękuję za wasze poświęcenie i życzę nam wszystkim wspaniałego sukcesu!”.

 

Autorem tego tekstu jest:

Mercedes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*