RENAULT TRUCKS DOSTARCZYŁ POJAZD C8X4 TRIDEM SPECJALISTYCZNEJ FIRMIE BETONIARSKIEJ BML.

W styczniu 2017 r. w Lyonie kluczyki do pojazdu Renault Trucks C8x4 Tridem zostały przekazane firmie BML, specjaliście w dostarczaniu gotowego betonu w regionie Owernia-Rodan-Alpy. Pojazd budowlany odznacza się wysoką manewrowością i jest idealny do pracy w miejskich warunkach.

Dnia 21 lutego 2017 r. na terenie zakładu Renault Trucks w Lyonie, dyrektor BML (Béton des Monts du Lyonnais), Philippe Ville, odebrał z rąk kierownika sprzedaży Renault Trucks France, Christopha Deshayesa, kluczyki do pojazdu Renault Trucks C8x4 Tridem. Pojazd ten jest przeznaczony do pracy na budowach w obszarach miejskich, a dokładniej przy projekcie budowy parkingu samochodowego Saint-Antoine w Lyonie.


Pojazd Renault Trucks C8x4 Tridem posiada krótki rozstaw osi mierzący 3200 mm oraz czwartą oś kierowaną, która zmniejsza promień skrętu do 900 mm, co jest wartością mniejszą o 10% w porównaniu do klasycznych pojazdów 8×4 i znacznie zwiększa manewrowość pojazdu. „Najważniejszą dla nas kwestią było przenoszenie materiałów, stąd nasze zapotrzebowanie na pojazd zaprojektowany z myślą o obsłudze miejskich projektów, do których standardowe pojazdy budowlane mają często utrudniony dostęp” – wyjaśnia Philippe Ville.

Dla Renault Trucks ważne jest, aby oferta kierowana do klientów była w pełni dopasowana do rodzaju ich działalności. Pojazd Renault Trucks C8x4 Tridem stanowi idealną odpowiedź na wymagania firm betoniarskich, głównie dzięki mieszalnikowi o pojemności 9 m3. „Zawieszenie pneumatyczne w tym pojeździe zapewnia kierowcom wyjątkową wygodę obsługi, pozwalając im na łatwe i automatyczne podnoszenie pojazdu w celu ustawienia zasobnika betonu”, wyjaśnia Dyrektor BML, Philippe Ville. Kiedy pojazd nie jest załadowany, tylna oś kierowana zmniejsza pobór paliwa oraz redukuje zużycie opon, a gdy jest załadowany – znacząco zwiększa przyczepność pojazdu.

BML posiada flotę 200 samochodów ciężarowych, w których skład wchodzą głównie pojazdy Renault Trucks. „Jesteśmy wierni tej marce od lat. Doceniamy jakość pojazdów oraz wygodę nowych kabin. Obecność lokalnej sieci oraz jakość usług posprzedażowych są równie ważnymi kryteriami [naszego wyboru].” dodaje Philippe Ville. „To logiczny wybór, biorąc pod uwagę, że firma Renault Trucks również ma swoją siedzibę w regionie Lyonu”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*