Prezentacja Volvo 7900 Hybrid na polskim rynku

Po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany nowy autobus hybrydowy Volvo 7900 Hybrid. To najnowsza generacja modeli hybrydowych Volvo, zapewniająca o 39% niższe zużycie paliwa w porównaniu z autobusami z silnikiem diesla tej samej kategorii.

Seryjna produkcja autobusów hybrydowych Volvo rozpoczęła się w 2010 roku we Wrocławiu. Od tamtej pory firma sprzedała już ponad 1000 hybryd operatorom transportu publicznego w ponad dwudziestukrajach, m.in. w Szwecji, Norwegii, Danii, Niemczech, Austrii, Luksemburgu, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Tym samym Volvo zyskało pozycję lidera, jeśli chodzi o zastosowanie technologii hybrydowej w autobusach w Europie. Hybrydowe autobusy Volvo trafiły również do Brazylii, Meksyku i Chin.

Ten sukces wynika z faktu, iż pojazd łączy znakomitą wydajność energetyczną z właściwościami sprzyjającymi ochronie środowiska. Klienci potwierdzają, że autobusy hybrydowe Volvo spełniają ich oczekiwania związane z ekonomicznym spalaniem, niskim wpływem na środowisko, a także wysoką niezawodnością w eksploatacji i oszczędnością.

Technologia hybrydowa Volvo

Technologia hybrydowa Volvo to optymalne rozwiązanie dla komunikacji miejskiej i podmiejskiej, które wnosi ogromny wkład w ochronę środowiska.

 


Autorem tego tekstu jest:

Volvo Polska Sp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*