Polskie eliminacje konkursu Optifuel Challenge 2014 zakończone

Eliminacje już za nami. W tegorocznej edycji wzięło udział 457 kierowców, spośród których 10 najlepszych zawalczy o nagrodę główną już wkrótce – 11 września w Młochowie.

W dotychczasowych eliminacjach udział wzięło w sumie 457 kierowców, a ok. 350 właścicieli firm zagościło na spotkaniach podsumowujących kolejne eliminacje. Te wyniki potwierdzają ogromne zainteresowanie zagadnieniem wydajności pojazdów, ale także samym nowym modelem Renault Trucks T, bowiem w konkursie Optifuel Challenge uczestnicy mogą nie tylko zawalczyć o jak najlepszy wynik i cenne nagrody, ale również w wielu przypadkach mogą po raz pierwszy przetestować Renault Trucks T 460, którym odbywają jazdy konkursowe. Każdy kierowca przed jazdą zapoznaje się z nowymi rozwiązaniami zastosowanymi w Renault Trucks T. Konkurs ma na celu pokazanie nie tylko, że pojazdy Renault Trucks to pojazdy oszczędne, ale również potwierdza zasadność inwestowania w szkolenia kierowców.
W dotychczasowych eliminacjach wzorcowy wynik Master Driverów Renault Trucks nie został pobity przez zwycięzców lokalnych eliminacji, a duża rozpiętość wyników tym samym zestawem, na tej samej trasie i w tych samych warunkach jest potwierdzeniem, jak wiele zależy od techniki jazdy danego kierowcy.
Finał krajowy odbędzie się już 11 września w Volvo Group Truck Center Młochów. Najlepszy kierowca z Polski weźmie udział w szkoleniu organizowanym dla rynku Europy Centralno-Wschodniej, a następnie powalczy o najwyższe laury w listopadzie we Francji.
W finale polskim jest o co walczyć, bowiem firma, w której pracuje zwycięzca ma możliwość wygrać: voucher na usługi serwisowe Renault Trucks, voucher na ubezpieczenie pojazdu ciężarowego na okres 1 roku, voucher na 2 opony Michelin do pojazdu ciężarowego i 200 l oleju Total. Mistrz polskiego finału otrzyma natomiast laptop, voucher na opony Michelin do samochodu osobowego i voucher na ubezpieczenie samochodu osobowego.
W europejskim finale do zdobycia są voucher na kwotę 8000* Euro, a dla firmy pojazd Renault Trucks T 460 na rok użytkowania. Dodatkowo najlepszy kierowca z rynku Europy Centralno-Wschodniej (tu dodatkowa szansa dla zwycięzcy polskiej edycji) wygra voucher na kwotę 4000* Euro, a dla firmy pojazd Renault Trucks T 460 na pół roku użytkowania. Nagroda główna i nagroda dla najlepszego kierowcy z rynku Europy Centralno-Wschodniej sumują się.
Tegoroczna edycja nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania partnerów Renault Trucks, którzy towarzyszą nam przez cały konkurs: Renault Trucks Financial Services (atrakcyjna oferta finansowania fabrycznego), Michelin Polska (zestawy konkursowe wyposażone są w opony Michelin), Total Polska (silniki fabrycznie są napełnione energooszczędnym olejem Renault Trucks Oils), Wielton (w skład zestawów konkursowych wchodzą naczepy kurtynowe NS3K M2 – jeden z flagowych produktów tej marki). Patronami konkursu po raz pierwszy są w tym roku: PZU („PZU z myślą o bezpieczeństwie”) i VOITH (producent retardera, w który mogą być wyposażone pojazdy Renault Trucks).
Konkurs jazdy ekonomicznej jest przeprowadzany na 3 identycznych obciążonych 22 tonowymi ładunkami zestawach Renault T 460 (silnik DTI11 o mocy 460 KM i momencie obrotowym 2200 Nm) wyposażonych w systemy Optifleet oraz Optifuel Infomax.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*