Pojazd FUNTER z elektroniką pokładową Continental VDO.

 

W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie powstał wielofunkcyjny pojazd do zadań specjalnych – FUNTER. Do tego projektu zaproszona została firma DRABPOL, która wyposażyła Funter-a w sieć multipleksową KIBES 32 Continental .

Funter jest innowacyjną konstrukcją polskich inżynierów przystosowaną do przewozu ludzi i ładunków w skrajnie ciężkich warunkach- tereny wyżynne, nizinne, piaszczyste, bagienne czy utwardzone. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym łączy on w sobie z jednej strony siłę pojazdów ciężarowych , a drugiej  lekkość oraz zwrotność samochodów sportowych.

Funter wyposażony został w sprawdzoną już w wielu autobusach, pojazdach specjalnych i wojskowych sieć multipleksową KIBES 32- elastycznie rozwiązania w zakresie oprogramowania i sprzętu, które w pełni integrują się z sieciami CAN. Składowymi całego systemu, które zastosowano w tej konstrukcji są komputer centralny ZR32A – inteligentny i wszechstronny sterownik, którego można użyć z różną ilością węzłów multipleksowych (max 16), multiplekser ogólnego zastosowania MUX 2B , stworzony dla decentralizacji systemu, a także deska wskaźników MOKI 3, opracowana zgodnie z życzeniami Klienta.

Oprócz elektroniki pokładowej w pojeździe tym już latem tego roku zamontowany będzie dodatkowo 7- calowy wyświetlacz MFV m.in. do sterowania nawiewami, oświetleniem, itp.oraz system pełnego podglądu wokół pojazdu ProViu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*