Enson

Podwozie 6×2 DAF CF Electric już dostępne.

 
Od końca 2018 r. pierwsze elektryczne pojazdy DAF CF Electric w układzie 4×2 pracują dla kilku holenderskich firm transportowych, m.in. Peter Appel, Simon Loos i Tinie Manders, a także dla sieci supermarketów Jumbo. Ciężarówki te przechodzą wyczerpujące testy terenowe, w ramach których transportują towary do i z miejsc przeznaczenia takich jak supermarkety i centra dystrybucji. Niemiecka firma logistyczna Rhenus używa obecnie dwóch pojazdów CF Electric do regionalnego transportu kontenerowego. Dzięki swojej ekonomice oraz wszechstronności zastosowań praktycznych DAF CF Electric otrzymał w tym roku w Niemczech prestiżową nagrodę „Zielonej Ciężarówki”.
Lepsza sterowność
Ze względu na zerową emisję substancji szkodliwych i niski poziom hałasu emitowany podczas pracy CF Electric jest idealny do miast, zarówno jako pojazd dystrybucyjny, jak i śmieciarka. Do takich zastosowań DAF zaprojektował 3-osiowe podwozie z osią skrętną zapewniającą lepsze właściwości manewrowe jednocześnie podnosząc ładowność pojazdów. Dopuszczalna Masa Całkowita CF Electric w wersji 6×2 wynosi 28 ton.
Regularne trasy
Układ napędowy VDL E-power zapewnia 210 kW mocy i moment obrotowy 2 000 Nm – identycznie jak ciągnik CF Electric. Układ napędowy jest zasilany akumulatorami o mocy 170 kWh (brutto), wystarczającej na przejechanie typowej trasy odbioru odpadów. Śmieciarki zwykle wracają do bazy co kilka godzin na rozładunek, gdzie elektryczna ciężarówka może doładować akumulatory do 80% pojemności w zaledwie 30 minut.
Podnośniki do załadunku bocznego i żurawie
HVC działa w Holandii Północnej, w regionach Rijnmond i Flevoland, natomiast ROVA – w środkowych i wschodnich regionach Holandii. Obie firmy korzystają z pojazdów z załadunkiem bocznym. Miasto Rotterdam i firma Cure w Eindhoven będą używać ciężarówek DAF CF Electric wyposażonych w żuraw do odbioru odpadów ze zbiorników podziemnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*