Pierwszy samochód demonstracyjny MAN TGE 3.180, dumnie prezentuje się w siedzibie firmy MAN Truck & Bus Polska w Wolicy.

Pierwszy MAN TGE w Polsce

Do siedziby firmy MAN Truck & Bus Polska w Wolicy przyjechał pierwszy samochód dostawczy MAN TGE, który został wyprodukowany w fabryce w Białężycach koło Wrześni.

Ten szczególny pojazd to podwozie TGE 3.180 pod zabudowę chłodniczą, którą wykona firma Igloocar.

To pierwszy pojazd demonstracyjny we flocie firmy MAN Truck & Bus Polska. Do końca maja br. liczba samochodów TGE we flocie demonstracyjnej firmy wzrośnie do 10 sztuk. Będą to pojazdy typu furgon oraz podwozia ze specjalistycznymi zabudowami. W kolejnych miesiącach flota ta będzie powiększać się o inne typy pojazdów.

Samochody dostawcze MAN TGE pochodzące z rodziny samochodów ciężarowych MAN występuje w różnych wersjach i w połączeniu z indywidualnymi zabudowami nadaje się do wykorzystania w niemal każdym rodzaju transportu.

Wprowadzając na europejski rynek nowy model TGE firma MAN Truck & Bus stała się dostawcą pełnej gamy pojazdów ciężarowych i odpowiada na zapotrzebowanie zgłaszane przez wielu długoletnich klientów w branży logistycznej, kurierskiej i handlowej czy też obsługi serwisowej. Wśród głównych przyczyn coraz większego zakresu stosowania samochodów dostawczych można wymienić: poszerzanie się rynku zakupów internetowych, zharmonizowane przepisy dotyczące prawa jazdy, szeroki zakres uniwersalności tych pojazdów oraz ich obsługa i osiągi jak w przypadku samochodu osobowego. Popyt na szeroką gamę pojazdów o dmc przekraczającej 3t napędza zwłaszcza postępująca urbanizacja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*