Pierwszy DAF XF Euro 6 dla firmy Ziaja

W siedzibie firmy DBK Gdańsk, autoryzowanym serwisie DAF Trucks Polska, odbyło się uroczyste przekazanie ciągnika siodłowego DAF XF 510 FT dla firmy Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. Jest to pierwszy pojazd Euro 6, który zasili flotę polskiego przedsiębiorstwa kosmetycznego.
Początek współpracy firmy Ziaja z DBK sięga 1996 roku. Od tamtej pory firma regularnie kupuje pojazdy marki DAF, m.in. FA 55.210, FA 75.250 ATi, FAR CF85, FAR XF95.430, FA LF45.180, FA LF55.220, FAR XF105.410, FAR XF105.510. Wszystkie w specjalistycznych, chłodniczych zabudowach. Ciągnik siodłowy DAF XF 510 FT jest pierwszym pojazdem Euro 6 firmy Ziaja. Został on objętym kontraktem DAF Multisupport Full Care, który obejmuje pełen zakres czynności serwisowych, to znaczy wszelkie naprawy i planowe obsługi.

Pojazd zakupiony przez firmę Ziaja jest jednocześnie jednym z pierwszych w Polsce ciągników siodłowych XF Euro 6 ze zmianami inaugurującymi wprowadzenie platformy DAF Transport Efficiency. Pojazd posiada kabinę Super Space Cab, z pneumatycznym zawieszeniem kabiny i przedniej osi. Zamówiony ciągnik został wyposażony w jednostki napędowe spełniające normę emisji spalin Euro 6 – silnik MX 13 o mocy 510 KM i maksymalnym momencie obrotowym 2.500 Nm sprzężonym ze zautomatyzowaną skrzynią biegów typu AS-Tronic, która obejmuje funkcje FastShift, EcoRoll i układ Hill Start Aid. Ciągnik posiada również przednie światła LED.

– Wnętrze kabiny zostało wyposażone na najwyższym poziomie, co znacznie poprawia komfort kierowcy – m.in. wentylowane i podgrzewane fotele Super Air ze skórzaną tapicerką z alcantarą, deska rozdzielcza wykończona aluminium. Na nowy ciągnik DAF XF firma Ziaja zawarła rekordowy, jak na polskie warunki, kontrakt Full Care, bo aż na 8 lat. – podkreśla Jacek Błaszkowski, zastępca dyrektora handlowego DBK Gdańsk.

Firma Ziaja prężnie działa na kosmetycznym rynku od 1989 r., oferując swoim klientom produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, które bazują na naturalnych składnikach. Produkty kosmetycznego przedsiębiorstwa są znane w wielu krajach Europy, ale można również na nie się natknąć w odległych lokalizacjach, np. Azji.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*