OPTIDRIVER XTREM: wzmocniona skrzynia biegów dla Renault Trucks K

Obecnie pojazdy Renault Trucks K są dostępne także ze zautomatyzowaną mechaniczną skrzynią biegów Optidriver Xtrem. Dzięki zaimplementowanej specjalnej strategii sterowania zmianą biegów i zdolności do przenoszenia dużych momentów obrotowych, pozwalających w każdych warunkach poruszać zestawy drogowe o masie całkowitej do 120 ton, Optidriver Xtrem jest szczególnie zalecana do zastosowań w transporcie górniczym, ponadnormatywnym i ciężkim transporcie budowlanym.
Ustanawiając nowe standardy pod względem wytrzymałości, prześwitu i siły napędowej, Renault Trucks K szczególnie dobrze spełnia potrzeby klientów użytkujących pojazdy w wymagających warunkach. W celu dalszego zwiększenia skuteczności w trudnych zastosowaniach, takich jak transport ciężkich ładunków w kopalniach i kamieniołomach, obecnie Renault Trucks oferuje pojazdy z gamy K także w wersji ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Optidriver Xtrem.

Ta niezwykle wytrzymała skrzynia biegów jest wyposażona w wałek wejściowy z sześciorowkowym wielowypustem, zamiast czterorowkowego, a także powiększone koła zębate, poddane specjalnemu procesowi obróbki cieplnej. Umożliwia tworzenie zestawów drogowych o masie całkowitej do 120 t, zaś jej oprogramowanie sterujące w sposób ciągły dostosowuje strategię zmiany biegów do obciążenia pojazdu, w oparciu o dane przekazywane przez odpowiednie czujniki. Dzięki temu wybór przełożeń jest optymalny w każdych warunkach. Tym samym Renault Trucks zapewnia klientom wykonującym trudne zadania transportowe możliwość korzystania z zalet zautomatyzowanej skrzyni biegów, takich jak większy komfort jazdy i niższe zużycia paliwa. Ponadto, Optidriver Xtrem poprawia właściwości jezdne i zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Dzięki połączeniu wytrzymałych pojazdów gamy K i skrzyni biegów Optidriver Xtrem, Renault Trucks oferuje efektywne rozwiązania dla najbardziej wymagających zastosowań transportowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*