Odblaskowa szkoła z MAN

W dniu 05 listopada w Niepołomicach, uczniowie wspieranej przez MAN Trucks szkoły podstawowej z Suchoraby wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu. W ramach projektu edukacyjnego „Odblaskowa Szkoła” dzieci uczestniczyły w audycie „STREET DRIVING TEST”. Jest to jeden z elementów systemu kontroli jakości realizowany w fabryce MAN Trucks w Niepołomicach. Polega on na odbiorze pojazdu oczami klienta, czyli kontroli najważniejszych funkcji pojazdu w trakcie jazdy.

Uczestnicy testu „street driving” mogli zobaczyć jezdnię z perspektywy kierowcy ciężarówki, doświadczyć, jak zachowuje się ciężarówka podczas jazdy na drogach szutrowych, na autostradzie oraz w mieście, jak pojazd hamuje i ile potrzebuje do tego miejsca. Uczestnicy dowiedzieli się, że na zewnątrz pojazdu niektóre punkty są przez kierowcę niewidoczne, dlatego to ważne, by nie przebywać zbyt blisko pojazdu, przemieszczać się właściwą stroną szosy oraz – kwestia najważniejsza –być widocznym na drodze!

Tak przeszkoleni uczniowie wzięli udział w zorganizowanym następnie na Rynku w Niepołomicach happeningu na temat bezpieczeństwa, informowali przechodniów o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze oraz przekazywali im specjalnie przygotowane ulotki. Na happeningu obecni byli również: Szymon Urban Kierownik Referatu Promocji z Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice, podinspektor Tomasz Joniec, Komendant Komisariatu Policji w Niepołomicach, Leszek Prochwicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Suchorabie oraz pracownicy MAN Trucks.

Dla MAN jakość produktu jest sprawą priorytetową. To kluczowy czynnik, który daje przewagę nad konkurencją, stanowi o niezawodności oraz często decyduje o wyborze marki. Jakość produktu przekłada się na bezpieczeństwo na drodze, które traktowane jest przez koncern niezwykle poważnie.

„Jako firma branży motoryzacyjnej jesteśmy współodpowiedzialni nie tylko za bezpieczeństwo naszych pracowników, ale także kierowców, którzy jeżdżą naszymi pojazdami oraz pieszych na drodze. Dlatego chętnie angażujemy się w inicjatywy promujące bezpieczeństwo drogowe, szczególnie jeśli dotyczą mieszkańców naszego regionu. Tak rozumiemy społeczna odpowiedzialność biznesu”. Powiedział dr. A. Susanek, Prezes MAN Trucks sp. z o.o.

 

 

 

Autorem tego tekstu jest:

MAN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*