Nowy zestaw szkoleniowy MAN ProfiDrive – ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440 z naczepą Zasław

Nowy zestaw szkoleniowy MAN ProfiDrive

Ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440 Euro6 z naczepą Zasław

 Od kwietnia 2014 MAN Academy dysponuje najnowszym zestawem szkoleniowym, przeznaczonym w ramach MAN ProfiDrive do treningu jazdy ekonomicznej. Ciągnik MAN TGX 18.440 z naczepą Zasław to wyjątkowy zestaw szkoleniowy, który od razu rzuca się w oczy nie tylko swoim opływowym kształtem, ale również swoim żółtym kolorem. Poza nowoczesną stylistyką niezwykle istotne są zastosowane w pojeździe systemy elektroniczne. –„To jeden z nielicznych w Polsce pojazdów MAN, który wyposażono we wszystkie oferowane przez producenta układy ponoszące bezpieczeństwo i efektywność przejazdu. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokazać klientom korzyści płynące z zakupu dodatkowego wyposażenia” – mówi Mariusz Brzezina trener ProfiDriv

Ciągnik szkoleniowy posiada system ESP, reflektory ksenonowe, EBA (Emergency Brake Assist), czyli system hamowania awaryjnego, który w oparciu o radarowy czujnik potrafi zatrzymać pojazd bez udziału kierowcy; LGS (Lane Guard System) – asystent pasa ruchu oraz ACC (Adaptive Cruise Control) – aktywny tempomat regulujący odstęp od jadącego z przodu pojazdu. Powiązany z bezpieczeństwem, a przede wszystkim z ekonomiką jazdy, jest także system kontroli ciśnienia w oponach (TPM).W zakresie rozwiązań bezpośrednio podnoszących efektywność transportu, najnowszy zestaw szkoleniowy MAN wyposażony jest w system telematyczny MAN TeleMatics, który precyzyjnie pokazuje np. zużycie paliwa. Osiągane rewelacyjne wyniki w zakresie spalania to także zasługa najnowszego silnika Euro 6 o mocy 440 KM oraz zautomatyzowanej skrzyni biegów TipMatic z nowym oprogramowaniem. Konfiguracja układu napędowego pozwala ona osiągnąć podobne prędkości przy niższych obrotach niż w jednostkach Euro 5. Kabina XLX szkoleniowego ciągnika może pomieścić aż 6 osób, w tym oczywiście kierowcę.

Wykorzystywana w zestawie naczepa firmy Zasław to naczepa kurtynowa firanka o lekkiej konstrukcji ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Naczepa jest załadowana blokami betonowymi, tak, aby zestaw przypominał rzeczywiste warunki transportowe.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*