Nowy Touareg już w salonach

Nowy Touareg jest już dostępny u dealerów Volkswagena w Polsce. Najnowsza wersja cieszącego się popularnością na całym świecie SUVa została udoskonalona i charakteryzuje się wyostrzoną stylistyką, wysokim komfortem, sportowym zachowaniem się podczas jazdy i dużą sprawnością poza utwardzonymi drogami.

Nowy silnik V6 TDI o mocy 262 KM zużywa tylko 6,6 litra/100 km

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2002 roku, na Touarega zdecydowało się na całym świecie ponad 750.000 kierowców. Teraz, wraz z nowym modelem, pojawia się wysokiej klasy wszechstronny samochód, prezentujący najwyższy poziom zarówno pod względem rozwiązań technicznych, jak i wyposażenia. Seryjne zawieszenie ze stalowymi sprężynami zostało zoptymalizowane i gwarantuje teraz jeszcze większy komfort i zwrotność. Jako opcja nadal dostępne jest zawieszenie pneumatyczne, także udoskonalone w wielu detalach.

Na zewnątrz nowego Touarega można rozpoznać po nowej stylistyce przodu nadwozia z seryjnymi reflektorami bi-ksenonowymi oraz po zmodyfikowanej tylnej części nadwozia. W ofercie są także nowe lakiery, obręcze kół, kolory i rodzaje tapicerek skórzanych i aplikacji dekoracyjnych.

Wersja V6 TDI o mocy 150 kW/204 KM i nowy V6 TDI o mocy 193 kW/262 KM spełniają normę emisji spalin Euro6. Na redukcję zużycia paliwa i emisji CO2 miały wpływ modyfikacje aerodynamiczne, system Start-Stop oraz funkcja żeglowania.
Sportowy charakter Touarega można dodatkowo podkreślić zamawiając wersję Perfectline R-Style. Do wyposażenia seryjnego tego modelu należą dodatkowo m.in.: światła LED do jazdy w dzień, Pakiety R-line Interieur i Exterieur, przyciemnione szyby, system nawigacji satelitarnej RNS 850, zawieszenie pneumatyczne z automatyczną regulacją wysokości, 19-calowe obręcze, relingi dachowe, zestaw telefoniczny Premium, sportowe fotele z tapicerką skórzaną Nappa z elektryczną regulacją i funkcją pamięci oraz podgrzewana, sportowa kierownica.

Ceny nowego Touarega rozpoczynają się od 228.590 zł (V6 TDI o mocy 150 kW/204 KM). Bogato wyposażona wersja Perfectline kosztuje 290.200 zł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*