Nowy serwis WTC w Sosnowcu już otwarty!

 

Swoją działalność rozpoczął kolejny serwis firmy WTC, autoryzowanego dealera DAF, w województwie śląskim, w Sosnowcu. Autoryzowany serwis marki DAF w Sosnowcu to już druga inwestycja Grupy DBK w województwie śląskim. Od kilku lat w tym regionie prężnie działa autoryzowany serwis marki DAF w Rudzie Śląskiej.

Rozpoczęcie działalności serwisu w Sosnowcu to dla nas kolejny kamień milowy w rozwoju naszej sieci serwisowo-sprzedażowej WTC oraz całej Grupy DBK. Pragniemy zapewnić klientom jak najlepszy dostęp do naszych usług, czyniąc ich biznes jeszcze bardziej efektywnym. Liczę, że najnowszy punkt serwisowy w Sosnowcu, wraz z doświadczoną stacją w Rudzie Śląskiej, spełnią oczekiwania przedsiębiorców z regionu śląskiego i usprawnią pracę ich firm – mówi Andrzej Luniak, Prezes Spółki WTC, należącej do Grupy DBK.

Nowoczesny obiekt w Sosnowcu został wyposażony w 5 stanowisk przejazdowych o długości 28m oraz dwa zestawy przestawnych podnośników firmy Steril-Koni Polska. Znajduje się tam również najnowocześniejsza linia diagnostyczna, składająca się z rolki do pomiaru sił hamowania, płyty do badania zbieżności wstępnej oraz szarpaka do precyzyjnego określenia luzu w układzie zawieszenia. Ponadto w obiekcie zostało wygospodarowane odrębne pomieszczenie o powierzchni 70m2 do naprawy podzespołów, a sama powierzchnia magazynowa zajmuje 300m2. Serwis w Sosnowcu posiada liczne udogodnienia dla kierowców oczekujących na naprawy, m.in. dwa niezależne, komfortowe pomieszczenia hotelowe, wyposażone w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. W ramach współpracy ze szwedzką firmą ORION zapewniamy dostęp do centralnego systemu dystrybucji oraz monitoringu materiałów olejowych renomowanego producenta. Przy obiekcie został przygotowany utwardzony parking dla 50 zestawów.

Punkt serwisowy w Sosnowcu, podobnie jak inne oddziały Grupy DBK, oferuje szeroki zakres usług dla klientów z branży TSL. Są to przede wszystkim naprawy gwarancyjne pojazdów ciężarowych marki DAF, autobusów VDL Bus & Coach oraz naczep KÖGEL. Serwis dokonuje również napraw pogwarancyjnych i powypadkowych wszystkich marek pojazdów ciężarowych, dostawczych, naczep, przyczep i autobusów. Klienci zainteresowani zakupem pojazdów znajdą w oddziale biuro sprzedaży marki DAF i naczep KÖGEL oraz centrum sprzedaży pojazdów używanych. Ponadto w punkcie realizujemy sprzedaż oryginalnych części zamiennych DAF oraz wysokiej jakości części z katalogu TRP do wszystkich pojazdów, usługi finansowania, kontraktów serwisowych DAF Multisupport, wynajmu długoterminowego pojazdów ciężarowych oraz ubezpieczenia. Dodatkowo serwis został wyposażony w specjalistyczny sprzęt do kompleksowej obsługi napraw powypadkowych.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*