Nowy oddział firmy DAF w Stambule

Firma DAF Trucks N.V. założy własne przedstawicielstwo w Stambule, aby dalej wzmacniać swoją pozycję na rynku tureckim. Nowy oddział — DAF Trucks Turkey Otomotiv Ticaret Limited Şirketi — zostanie otwarty 1 grudnia 2014 r.

Turcja jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków pojazdów użytkowych poza UE. Spodziewany jest wzrost udziału w rynku z 30 000 ciężkich samochodów ciężarowych ciężkich sprzedanych w 2012 roku do 42 000 w roku kolejnym w związku z wprowadzeniem normy Euro 6 w zakresie emisji spalin w styczniu 2016 r.

W zeszłym roku w Turcji zarejestrowanych zostało ok. 700 pojazdów ciężarowych DAF, co dało udział w rynku pojazdów w segmencie ciężkim na poziomie 2,2%. Krótkoterminowym celem jest uzyskanie udziału w rynku wynoszącego co najmniej 6%. Aby osiągnąć to założenie, firma DAF planuje w ciągu dwóch lat zwiększyć liczbę dealerów z sześciu do dwunastu, a liczbę punktów serwisowych z piętnastu do osiemnastu.

„Turcja jest dojrzałym rynkiem, na którym konieczna jest obecność przedstawicielstw należących do firmy DAF” — powiedział Gregor van der Mark, dyrektor zarządzający DAF Trucks Turkey Otomotiv Ticaret Limited Şirketi. „Jesteśmy wdzięczni firmie Tirsan, która jest dystrybutorem marki DAF i pomogła ugruntować jej pozycję w Turcji w ciągu ostatnich dziewiętnastu lat”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*