Nowy Isuzu D-Max MY17.

Nowy Isuzu D-Max MY17

Nowy Isuzu D-Max pojawi się na polskim rynku już w połowie marca. To najnowsze wcielenie, niezawodnego i cenionego na wielu rynkach pikapa. W modelu 17MY, pojawiły się nowe rozwiązania techniczne a wyposażenie rozszerzono zgodnie z najnowszymi trendami.

Nadwozie

Największe zmiany zewnętrzne widoczne są szczególnie w przedniej części auta, od nowa zaprojektowano cały przedni pas. W nowych reflektorach głównych, zastosowano ledowe oświetlenie do jazdy dziennej a światła mijania oraz drogowe realizowane są przez nowoczesne projektory soczewkowe. Lampy łączy nowa osłona chłodnicy, która z zależności od wersji może być chromowana lub lakierowana na wybrany kolor. Zmodyfikowano również maskę, dostosowując ją kształtem do nowe atrapy. Nowe jest także wzmocnienie, tak aby maska jeszcze lepiej absorbowała energię uderzenia w przypadku kolizji z pieszym (4 gwiazdki w teście ENCAP). Całość wieńczy nowy ładny zderzak, w którym znalazło się miejsce na nowoczesne światła przeciwmgłowe. Nowy projekt przodu spowodował przy okazji polepszenie współczynnika Cx, wynikającego z czołowego oporu powietrza. Przeprojektowano też tylną klapę, tak aby jej przetłoczenia tworzyły spoiler. Jednym z wielu nowych gadżetów jest seryjnie montowania, zintegrowana z obudową klamki tylnej klapy, kolorowa kamera cofania. Całość uzupełniają także nowe felgi z lekkich stopów, w rozmiarze 16” (245/70R16) oraz większe 18” z oponami 255/60R18. Samochód homologowany jest dodatkowo także na felgach 17 calowych, co przy takim wyborze kół, bardzo ułatwia dobór szosowego lub terenowego ogumienia. Gamę kolorystyczną uzupełnia nowy lakier Gray mica, który dobrze sprawdzi się w pracy i w terenie. Zmodyfikowano także antenę dachową, tą klasyczną prętową zastąpiła „płetwa rekina” montowana z tyłu na dachu. Nowy D-Max wygląda teraz bardziej muskularnie i zdecydowanie bardzo nowocześnie.

Wnętrze

Przestronne wnętrze poddano liftingowi. Dużą zmianę przeszły zegary wraz z grafiką centralnego wyświetlacza komputera pokładowego. W przypadku wersji z manualną skrzynią biegów, komputer podpowiada teraz wybór optymalnego przełożenia. Klasyczną stacyjkę zastąpiono przyciskiem systemu bezkluczykowego, którym włączamy i wyłączamy silnik. Zmieniono także materiały tapicerskie na fotelach oraz styl w jakim obszywa się kanapy skórą. Na drzwiach oraz na podłokietniku pojawiły się dodatkowe miękkie, tapicerowane wykończenia. Poprawiono funkcjonalność tylnej kanapy. Siedzisko można podnosić, a teraz także składać oparcie, tworząc dodatkową płaską powierzchnię ładunkową. Fabryczny port USB montowany jest obecnie na konsoli środkowej oraz na tylnej ścianie podłokietnika, tak aby mogli korzystać z niego pasażerowie tylnego rzędu. Wyposażenie uzupełni nowy wielogłośnikowy system multimedialny z 7” monitorem.

Silnik

Zdecydowanie największe zmiany techniczne zaszły pod maską. Silnik Diesla 2,5l Twinturbo został zastąpiony zupełnie nową konstrukcją o pojemności 1,9 Ddi spełniającą normę emisji EURO 6. Mimo mniejszej pojemności inżynierowie uzyskali parametry silnika na poziomie 163KM i momencie obrotowym 360Nm. Było to możliwe miedzy innymi, dzięki wysokiej precyzji sterowania wtryskiem paliwa oraz wysoką wydajnością turbosprężarki. Zadbano również o takie szczegóły jak niskie tarcie alternatora a nowe rozwiązania obniżyły poziom hałasu i wibracji. Mniejsza pojemność w połączeniu z zaawansowaną technologią przełożyła się bezpośrednio na zmniejszony apetyt na paliwo, z nowym silnikiem D-Max jest bardziej oszczędny. Ekonomiczna eksploatacja to nie tylko koszty paliwa ale także niższe stawki ubezpieczenia, na wielkość którego ma również wpływ pojemność silnika.

Systemy wspomagające jazdę

Dużą nowością w Isuzu D-Max 17MY są dwa elektroniczne systemy asystujące i ułatwiające jazdę w terenie. Pierwszy z nich to kontrola wjazdu pod wzniesienie “Hill Start Assist” (HSA). System sam dawkuje paliwo do silnika, uniemożliwiając jego zduszenie pod czas stromego podjazdu, jednocześnie kontrolując stałą prędkość jazdy. Drugi z seryjnych systemów to “Hill Descent Control” (HDC), który automtycznie reguluje prędkość zjazdu. Standardowym wyposażeniem jest także elektroniczna kontrola stabilności (ESC) zapobiegająca w szczególności nadsterowności tylnej osi.

Ciężarówkowe DNA

Tworząc nowego Isuzu D-Max’a Japońscy inżynierowie wykorzystali swoje doświadczenie zdobyte przy projektowania samochodów ciężarowych, w konstrukcji których liczy się przede wszystkim wytrzymałość i niezawodność. Nowy D-Max zbudowany został według tych samych zasad kontynuujących legendarną trwałość Isuzu. Nie zależnie do tego czy będziesz nim woził ładunki, holował przyczepę, pracował przez cały tydzień czy zadawał szyku w weekend na bulwarze, jest to pikap na którym zawsze możesz polegać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*