NOWE RENAULT TRUCKS T DLA FIRMY WEKTA

W maju br. firma Wekta z Olsztyna odebrała pierwszą partię
z 26 zamówionych ciągników Renault Trucks T.

Firma WEKTA specjalizuje się w transporcie płynnych artykułów spożywczych oraz różnego rodzaju pojazdów, maszyn i łodzi. Obecnie firma posiada 50 zestawów z cysternami do przewozów artykułów spożywczych oraz 2 zestawy specjalistyczne do przewozu pojazdów. Wśród ciągników siodłowych dominuje marka Renault Trucks.
– W tym roku dostarczymy do firmy WEKTA 26 ciągników siodłowych Renault T. Kontrakt będzie realizowany w trzech partiach. Dostawa ostatnich pojazdów przewidziana jest na jesień 2014 roku – mówi Krzysztof Kosk, przedstawiciel handlowy Renault Trucks.
– Region Warmii i Mazur ma swoją specyfikę. Ze względu na niskie uprzemysłowienie średnia wielkość parku pojazdów nie przekracza 5 sztuk. W większości przypadków są to niewielkie firmy rodzinne. Konkurencja wśród producentów jest bardzo silna, mimo to marka Renault Trucks w ciągu kilku ostatnich lat buduje coraz silniejszą pozycję i zdobywa swoich lojalnych klientów, jakim niewątpliwie jest firma WEKTA – mówi Małgorzata Kulis, dyrektor generalny Volvo Group Trucks Poland. – Jesteśmy dumni, że Wekta jest Ambasadorem marki Renault Trucks.

Zakupione pojazdy to Renault Trucks T z silnikami o mocy 460 KM oraz jeden pojazd z silnikiem 440 KM.
Jednostki napędowe, w które są wyposażone pojazdy Renault Trucks T to 11 i 13-litrowe silniki DTI Euro 6 o mocach odpowiednio 338 lub 323 kW WEKTA stawia na nowoczesność i dlatego zamówione pojazdy zostały wyposażone w skrzynie biegów Optidriver AT 2412E (14,94 – 1) ze sprzęgłem automatycznym. W zamówionych ciągnikach siodłowych Renault Trucks T zamontowano zwalniacz OPTIBRAKE+.
Ciągniki są wyposażone w kompresor napędzany od przystawki odbioru mocy, niezbędny do rozładunku cystern.
Bazowo niska masa własna pojazdów Renault Trucks została dodatkowo obniżona aluminiowymi felgami, z aluminium wykonano również zbiorniki powietrza oraz zbiorniki na paliwo (główny i dodatkowy).
Pojazdy wyposażono w pakiety ułatwiające pracę kierowcy i zarządzanie flotą: Optifleet Check, Optifleet Drive, Optifleet Map.

Każdy z tych nowych pojazdów objęty jest pełnym kontraktem serwisowym Start&Drive Excellence na okres 48 miesięcy z limitem 120 000 km rocznie.

Wszystkie pojazdy finansowane są przez VFS Usługi Finansowe Polska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*