Nowa opona Continental Hybrid HS3

Conti Hybrid HS3: opona uniwersalna przeznaczona do eksploatacji na różnych rodzajach dróg

Zaprojektowania specjalnie dla potrzeb transportu regionalnego i dystrybucyjnego, korzystającego z dróg o różnych nawierzchniach
Nawet o 17% wyższa trwałość i niższe zużycie paliwa
Specjalna, podnosząca poziom bezpieczeństwa rzeźba bieżnika przystosowana do różnych nawierzchni
Optymalizacja kosztów dzięki możliwości bieżnikowania i rowkowania

Warszawa, 3 czerwca 2014 r. Branża transportu drogowego zmienia się nieustannie, dostosowując się do aktualnych wymagań klientów. Firma Continental, jako znany producent wysokiej jakości ogumienia, zareagowała na rosnące potrzeby rozwijającego się sektora dystrybucji regionalnej, oferując nową rodzinę opon Conti Hybrid obejmującą zupełnie nowe produkty przeznaczone do eksploatacji zarówno na drogach regionalnych, jak i autostradach. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, opony Conti Hybrid idealnie nadają się do użytku we flotach pracujących w trudnym środowisku dystrybucyjnym.

Pierwszym produktem z rodziny ogumienia Hybrid, który zostanie wprowadzony na rynek, będzie opona Conti Hybrid HS3 w rozmiarze 22,5 cala – opona uniwersalna na oś kierowaną. W porównaniu do swych poprzedników odznacza się ona grubszym, wolniej ścierającym się bieżnikiem (rzeźba „plus volume”), który gwarantuje wyższy o 17% okres eksploatacji. Grubszy bieżnik opony zdecydowanie obniża także opory toczenia spowodowane uginaniem się boku opony. Dzięki temu Conti Hybrid HS3 jest niezawodną, uniwersalną oponą doskonale nadającą się na wymagające trasy zaopatrzeniowe, przebiegające po różnego rodzaju nawierzchniach.

Kieszonkowe lamelki umieszczone ukośnie w podstawie bieżnika sprawiają, że opona zachowuje się optymalnie na mokrej nawierzchni w całym okresie eksploatacji, nawet na zmieniającej się nawierzchni drogi. Wzmocnione barki nowej, przeznaczonej na oś kierowaną opony Conti Hybrid HS3 w rozmiarze 22.5 cala powodują znaczną poprawę właściwości manewrowych pojazdu, ograniczając przemieszczanie się poszczególnych segmentów bieżnika względem siebie. Zastosowanie nowej mieszanki gumowej w ścianie bocznej opony zmniejsza jej temperaturę pracy, co z kolei obniża zużycie paliwa.

Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa w wymagających warunkach dystrybucji regionalnej, doskonałe właściwości na mokrej nawierzchni zachowywane przez cały okres eksploatacji oraz niezmienna, wyjątkowo krótka droga hamowania – wszystkie te cechy sprawiają, że nowa, przeznaczona na oś kierowaną opona Conti Hybrid jest doskonałym wyborem dla klientów poszukujących uniwersalnych rozwiązań. Pomimo szerokiego zakresu warunków pracy, do jakich jest przeznaczona, opona Conti Hybrid HS3 nadal posiada cechy typowe dla ogumienia wyprodukowanego przez uznanego, niemieckiego producenta: zapewnia długi czas eksploatacji obniżając jednocześnie zużycie paliwa.

Solidny, wzmocniony, wykonany z wysokiej jakości materiałów karkas, zwiększona grubość, cztery warstwy trójkątnego opasania oraz wyjątkowo wytrzymała konstrukcja bieżnika gwarantują długotrwałą i niezawodną eksploatację opony. Również nośność została dostosowana do wyższej masy ciężarówek spełniających wymagania normy Euro 6. Zintegrowany z oponą wzrokowy wskaźnik zbieżności (VAI) umożliwia szybkie zidentyfikowanie ewentualnych problemów z ustawieniem kół na podstawie wyglądu bieżnika.

Dzięki możliwości ponownego rowkowania i bieżnikowania, opona daje jeszcze większe oszczędności kosztowe związane z eksploatacją floty. Tak jak w przypadku wszystkich innych opon Continental, przeznaczonych do pojazdów ciężarowych, również nowe ogumienie Conti Hybrid HS3 wyposażone zostało w chronioną patentem wewnętrzną wyściółkę AirKeep®, zapobiegającą powolnemu spadkowi ciśnienia.

Zaprojektowane na nowo, przeznaczone na oś kierowaną i dostosowane do pracy w trudnych warunkach opony Conti Hybrid HS3 do końca roku dostępne będą aż w ośmiu różnych rozmiarach (wszystkie dla felg 22,5 cala).

Conti Hybrid HS3 385/55 R 22.5
Conti Hybrid HS3 385/65 R 22.5
Conti Hybrid HS3 275/70 R 22.5
Conti Hybrid HS3 315/70 R 22.5
Conti Hybrid HS3 315/70 R 22.5 XL
Conti Hybrid HS3 315/80 R 22.5
Conti Hybrid HS3 295/80 R 22.5
Conti Hybrid HS3 12 R 22.5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*