MTD Butkiewicz i firma DBK kontynuują współpracę .

 

W oddziale firmy DBK w Białymstoku, autoryzowanego dealera DAF, odbyło się uroczyste przekazanie kolejnej partii ciągników siodłowych XF 460 FT SSC dla firmy MTD Butkiewicz.

 Na początku czerwca jeden z największych przewoźników z regionu Podlasia, MTD Butkiewicz, odebrał 5 pojazdów DAF XF 460 FT Super Space Cab. W 2016 roku firma odebrała już 16 pojazdów holenderskiej marki, natomiast od samego 2014 roku aż 29 sztuk. Wszystkie dotychczas odebrane ciągniki siodłowe to wersje z kabinami SSC, z zautomatyzowanymi skrzyniami biegów ASTronic i zbiornikami 1500l.
W zestawie z ciągnikami siodłowymi marki DAF firma MTD Butkiewicz zawsze wybiera naczepy marki KOGEL (typ: kurtyna), które również dostarcza Grupa DBK.

 Obecnie podlaski przewoźnik planuje dalszy rozwój floty we współpracy z marką DAF Trucks Polska i Grupą DBK. Już pod koniec lipca odbędzie się kolejny odbiór – tym razem 2 ciągników siodłowych XF SSC w podobnej specyfikacji wraz z 2 naczepami KOGEL Flexiuse.

Od 2004 roku nieprzerwanie trwa współpraca MTD Butkiewicz i Grupy DBK. Obecnie firma posiada w swojej flocie 77 zestawów do transportu międzynarodowego, z czego większość stanowi marka DAF oraz KOGEL (60 szt.). Przy wielu ciągnikach firma zdecydowała się na kontrakty serwisowe DAF Multisupport. MTD Butkiewicz to największy odbiorca modelu DAF XF460 SSC Euro 6 na Suwalszczyźnie oraz także na Podlasiu. Pojazdy przewoźnika można spotkać na trasach od Mongolii aż po Europę Zachodnią, np. Portugalię.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*