Mercedes-Benz pomaga ratować życie

Radom – 25 października 2013 roku do 19 już jeżdżących po Polsce ambulansów do poboru krwi ze specjalną zabudową na autobusach Mercedes-Benz dołączyły kolejne 4 jednostki.

Uroczystość przekazania nowych autobusów odbyła się w Radomiu, w siedzibie firmy Zeszuta Sp. z o.o., która wykonała specjalistyczną zabudowę pod potrzeby moblilnych puktów do poboru krwi. Oficjalne wydanie odbyło się w obecności m.in. dyrektor Narodowego Centrum Kwriodawstwa – Pani Jolanty Antoniewicz-Papis, dyrektora Zakładu Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia – Pana Zdzisława Chmielewskiego, dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Warszawie, Pana Dariusza Piotrowskiego jak również prezesa zarządu EvoBus Polska – Pana Antonio Cavotty oraz prezesa zarządu Zeszuta Sp. z o.o. Pana Wincentego Zeszuty.

Autobusy Mercedes-Benz otrzymały specjalistyczne wyposażenie umożliwiające pracę całkowicie niezależnie od zewnętrznych źródeł energii, a w klimatyzowanym wnętrzu zapewnione są najlepsze warunki do prowadzenia zbiórki krwi.

„Nie ma chyba nic ważniejszego niż ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Dlatego tak bardzo jesteśmy dumni i cieszy nas fakt, że ta misja odbywa się przy użyciu dostarczonych przez nas autobusów” – mówi Antonio Cavotta.

Łącznie jeździ już 23 autobusy Mercedes-Benz spełniające rolę mobilnych punktów do poboru krwi. Przekazane w piątek pojazdy będą wykorzystywane w rejonie Warszawy, Katowic, Wrocławia i Poznania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*