Mercedes-Benz Marco Polo kompaktowym kamperem roku 2015.

Czytelnicy największego w Europie magazynu o pojazdach turystycznych – „promobil” – przyznali nowemu Marco Polo tytuł kompaktowego kampera roku 2015. Mercedes-Benz zajął w swojej kategorii pierwsze miejsce, zdobywając 41,8 proc. głosów. Nagrodę wręczono 17 stycznia br. podczas międzynarodowych targów karawaningowych (CMT) w Stuttgarcie.

To pierwsze zwycięstwo Marco Polo w kategorii kompaktowych kamperów. Model imponuje unikalną kombinacją nowoczesnego designu, maksymalnej funkcjonalności oraz przydatności w codziennym użytkowaniu. Wyszukane formy, wysokiej jakości materiały i jasna kolorystyka w połączeniu z dyskretnym oświetleniem sprawiają, że w jego kabinie panuje elegancka atmosfera. Wnętrze, wyposażone w aneks kuchenny, garderobę oraz komfortowe łóżka, zapewnia przestrzeń nawet dla czterech osób. Jak przystało na samochód z gamy Mercedes-Benz, Marco Polo jest dynamiczny, komfortowy i oszczędny – do jego budowy wykorzystano zaawansowane technologie, a dzięki kompaktowym wymiarom karoserii można bez trudu wjeżdżać nim na wszystkie standardowe parkingi i myjnie. Liczne innowacyjne systemy wspomagające zapewniają wzorowy poziom bezpieczeństwa. Dwa z nich, asystent bocznego wiatru oraz układ monitorowania zmęczenia kierowcy, należą do wyposażenia standardowego.

Kolejny sukces Mercedes-Benz Vans osiągnął w kategorii najlepszych pojazdów podstawowych: tu drugie miejsce zajął Mercedes-Benz Sprinter, który w ankiecie czytelników magazynu „promobil” zdobył 43,4 proc. głosów.

Organizowany przez „promobil” plebiscyt na najlepsze pojazdy turystyczne odbył się już po raz 28. Czytelnicy wybierali swoje typy spośród 220 modeli podzielonych na 10 kategorii, począwszy od kamperów kompaktowych aż do tych największych, tzw. zintegrowanych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*