MAN prezentuje niskoemisyjny transport miejski.

Mieszkańcy miast przyszłości mogą odetchnąć – nadjeżdża nowy MAN Lion’s City G. A wraz z nim ekologiczna alternatywa dla diesla. Natężenie ruchu w miastach rośnie, przepisy ochrony środowiska stają się coraz surowsze, a wizerunek zielonego, pozbawionego smogu miasta staje się coraz bardziej atrakcyjny dla mieszkańców. Właśnie z tego powodu firma MAN Truck & Bus Polska rozpoczęła cykl prezentacji autobusu MAN Lion’s City G nowej generacji.

Pierwsza z nich odbyło się w dniu 5 lutego w MPK Kraków. Kolejne zaplanowane są w PKM Katowice (10.02), MZK Opole (12.02), MZK Jelenia Góra (13.02), PKS Lubin (14.02). W kolejnym tygodniu w dniach 17-21.02 autobus zostanie zaprezentowany dla operatorów transportu miejskiego z Warszawy, Łomży, Ostrołęki, Olsztyna, Radomia, Włocławka i Gdyni.

Podczas prezentacji demonstrowane są 4 pojazdy- autobus miejski MAN lion’s City G, MAN TGE 5.180 Intercity, MAN TGE 5.180 City bus oraz MAN eTGE 3.140. Pierwszy z nich – model Lion`s City G to 12 metrowy pojazd, 2 osiowy z sześciocylindrowym silnikiem Euro 6 o mocy 320 KM zasilanym CNG, 6-stopniową automatyczna skrzynia biegów ZF ze zintegrowanym retarderem. Jego nowoczesny, alternatywny napęd zapewnia maksymalną ekonomiczność, komfort pasażera i elegancką stylistyka nadwozia. Zbiorniki gazu – 4 butle kompozytowe o pojemności 1260 litrów umieszczone są na dachu. Przednia oś – zawieszenie niezależne podobnie jak w autobusach turystycznych znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. Autobus wyposażony jest także w moduł hybrydowy Efficient Hybrid z funkcją Start&Stop. oraz zewnętrze i wewnętrzne światła w technologii LED.

Poza autobusem miejskim prezentowane są 3 poojazdy MAN TGE. Pierwszy z nich to 9cio osobowy MAN eTGE 3.140 z napędem elektrycznym.

Elektrycznie otwierane okno kierowcy, elektrycznie podgrzewana przednia szyba, kamera cofania, wentylowany, podgrzewany fotel, to wyposażenie gwarantujące komfortowe miejsce pracy kierowcy.

„Autobus MAN Lion’s City G nowej generacji to ekonomiczny i przyjazny środowisku pojazd. Mamy nadzieję, że trwający cykl prezentacji produktowych będzie doskonałą okazja dla przedsiębiorstw komunikacyjnych do przekonania się o jego atutach i innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, powstających w fabryce MAN Bus w Starachowicach.”- powiedziała w czasie pierwszej prezentacji Małgorzata Durda, dyrektor ds. sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

MAN TGE 5.180 Intercity i MAN TGE 5.180 City to minibusy w wersji pasażerskiej przeznaczone do obsługi transportu w mniejszych miastach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*