Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie 400 000. ciężarówki.

Firma Leyland Trucks wyprodukowała swój 400 000. pojazd użytkowy od rozpoczęcia działalności obecnego zakładu w Wielkiej Brytanii w 1980 r. Jubileuszowy pojazd, ciągnik DAF XF 460 FTP, został przekazany klientowi – firmie Carr’s Flour z miejscowości Silloth w Kumbrii, na północnym zachodzie kraju.

Carr’s Flour jest uznanym dostawcą pszenicy pozyskiwanej z rynków krajowych i międzynarodowych do wielu różnych klientów – od małych, niezależnych piekarni po duże sieci spożywcze. Spółka posiada najnowocześniejsze urządzenia młynarskie, za pomocą których przetwarza ok. 300 000 ton pszenicy rocznie. Carr’s Flour korzysta z floty obejmującej 30 ciężarówek, głównie modeli DAF CF i XF, za pomocą których prowadzi dystrybucję zarówno do odbiorców w regionie, jak i całym kraju.

„Jestem bardzo dumny z tego, że używamy pojazdów DAF”, powiedział Steven Mattinson, kierownik ds. transportu w Carr’s Flour. „Nasza firma od dawna kupuje ciężarówki wyprodukowane w Wielkiej Brytanii. Z ogromną radością patrzymy na obecny rozkwit Leyland Trucks. Ciężarówki DAF spełniają najwyższe standardy jakościowe. Są trwałe, a równocześnie bardzo ekonomiczne ze względu na niskie zużycie paliwa i niskie koszty eksploatacji.”

Fabryka Leyland Trucks została otwarta w 1980 r. i jest jednym z wiodących zakładów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii. Jest ona centrum produkcyjnym popularnych ciężarówek dystrybucyjnych DAF LF. Produkowane są w nim także modele DAF CF i XF z kierownicą po prawej stronie na wewnętrzny rynek brytyjski oraz na rynki zagraniczne w różnych częściach świata.

„Wyprodukowanie czterystatysięcznego pojazdu jest ważnym kamieniem milowym w historii spółki”, powiedział dyrektor zarządzający Leyland Trucks, Bryan Sitko. „Przede wszystkim wystawia to znakomite świadectwo prawie tysiącowi naszych pracowników, którzy dostarczają klientom najwyższej jakości ciężarówki.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*