Koncepcja ZETOR by Pininfarina zostanie zaprezentowana w wielu krajach.

ZETOR pod koniec 2015 roku przedstawił nowy kierunek rozwoju designu w postaci koncepcji ZETOR by Pininfarina. Wówczas wiadomość o współpracy z kultowym włoskim studiem Pininfarina obiegła cały świat, a ZETOR by Pininfarina zaczęto określać mianem najbardziej „sexy“ traktora lub też najbardziej „sportowej“ maszyny rolniczej. Koncepcja designowa w ciągu roku zostanie zaprezentowana klientom.

ZETOR by Pininfarina już pod koniec stycznia można było zobaczyć w Polsce na międzynarodowej wystawie Polagra–Premiery w Poznaniu. Po zakończeniu targów model powrócił do Brna, gdzie został przedstawiony prezydentowi Czech Milošowi Zemanowi, który przybył z wizytą do ZETOR TRACTORS a.s.

„Trzymam kciuki za ZETOR. Jak widać obrano właściwą drogę. Jestem przekonany, że dzięki takim projektom, jak ZETOR by Pininfarina, ta tradycyjna czeska marka znajdzie swoje miejsce na światowym rynku“ – powiedział prezydent Zeman w trakcie swojej wizyty.

W pierwszej połowie lutego nowa koncepcja zostanie zaprezentowana również na National Farm Machinery Show w Louisville, w amerykańskim stanie Kentucky. Mimo iż na wystawie nie będzie obecna fizycznie, to amerykańscy farmerzy i goście zwiedzający wystawę będą mogli zaznajomić się z projektem oraz zaopatrzyć w jego wizualizację. Ponadto otrzymają informacje zarówno na temat koncepcji designowej ZETOR by Pininfarina, jak również na temat traktorów marki ZETOR. Kolejne przedsięwzięcia i przedstawienie nowości na poszczególnych rynkach są w trakcie przygotowań.

„Projekt ZETOR by Pininfarina powstał w oparciu o oczekiwania i potrzeby klientów. Możliwość przedstawienia linii projektowej na poszczególnych rynkach jest dla nas ogromnym zaszczytem. Jednocześnie w ten sposób dajemy naszym klientom i szerszemu ogółowi społeczeństwa możliwość zapoznania się z tą koncepcją. Szeroki oddźwięk i pozytywne opinie na temat nowego kierunku designerskiego przeszły nasze oczekiwania. Ten fakt zobowiązuje nas do tego, aby maszyny o takiej koncepcji stylistycznej zostały wprowadzone na rynek jak najszybciej. Szczegóły dotyczące terminów i serii modelowej, która jako pierwsza zostanie przedstawiona w nowej odsłonie stylistycznej, są dopiero uzgadniane“ – mówi Margaréta Víghová, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej ZETOR TRACTORS a.s.

Nasza aktywność nie kończy się na przedstawieniu koncepcji ZETOR by Pininfarina w amerykańskim stanie Kentucky – traktor będzie stopniowo prezentowany w innych krajach. Natomiast w przerwach między zagranicznymi prezentacjami będzie go można obejrzeć w brneńskiej ZETOR GALLERY. Jest rzeczą pewną, że ZETOR by Pininfarina weźmie udział w wystawie TECHAGRO 2016, która odbywa się na początku kwietnia.

ZETOR by Pininfarina stanowi ucieleśnienie koncepcji designowej i kierunku, jaki będzie realizowany w ciągu najbliższych kilku lat w modelowej serii traktorów ZETOR. Celem przedstawionej wizualizacji przyszłości jest dostarczenie klientowi nowoczesnego, atrakcyjnego i ponadczasowego designu, z którego słusznie będzie dumny.

Informacje i fotografie przedstawiające koncepcję stylistyczną osoby zainteresowane znajdą na nowo uruchomionej stronie internetowej www.zetorbypininfarina.com. Tutaj można poznać szczegóły dotyczące samej koncepcji lub dowiedzieć się, jak kształtowała się nowa linia stylistyczna. Przygotowano także tabelę z wykazem miejsc, które odwiedzi ZETOR by Pininfarina i terminów. Na stronie będą dostępne komunikaty prasowe i będzie można pobrać tapety.

W związku z poszerzaniem portfela produktów i planami rozwoju firmy ZETOR kładzie również nacisk na poszerzanie sieci dealerów i partnerów biznesowych. Marka poświęca wiele uwagi Europie Zachodniej i innym rynkom, na których działa. Do ostatnich sukcesów komercyjnych należy zawarcie umowy na dostawę 250 traktorów do Iranu o wartości 5 mln EUR.

O marce ZETOR

ZETOR, znany czeski producent maszyn rolniczych, istnieje na rynku od 1946 roku i działa na terenie licznych państw na całym świecie. Do dziś sprzedano ponad 1,2 miliona ciągników tej marki. Ciągniki ZETOR ułatwiają swoim użytkownikom pracę i oszczędzają energię oraz środki finansowe. Dzięki własnemu ośrodkowi produkcyjnemu i rozwojowemu w Brnie ciągniki są nieustannie modernizowane. Traktory tej marki oferują najlepszą kombinację siły i mocy silnika, prostej i racjonalnej konstrukcji oraz doskonałej efektywności w eksploatacji. Maszyny są wyposażane zarówno w silniki własnej produkcji jak również w silniki marki DEUTZ AG. ZETOR TRACTORS obecnie oferuje cztery serie modelowe: Major, Proxima, Forterra i Crystal. W roku 2015 ZETOR TRACTORS a.s. zaprezentował kierunek na przyszłość marki ZETOR w postaci nowej stylistyki ZETOR by Pininfarina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*