Kögel świętuje jubileusz: 80 lat doświadczenia w produkcji pojazdów użytkowych

Burtenbach, 19 luty 2014 r.

  • Kögel świętuje w 2014 r. swój 80 jubileusz
  • Dotychczas ponad 11 000 lat kompetencji w produkcji pojazdów użytkowych
  • Motto na czas jubileuszu: Tradycja, Doświadczenie i Kompetencja

Co łączy ze sobą producenta naczep Kögel z Shirley MacLaine, łożyskiem kulkowym, pierwszą transmisją telewizyjną w Niemczech, firmą Fujifilm, a także z najpopularniejszym kaczorem na świecie – Kaczorem Donaldem? Wszyscy w 2014 r. świętują swoje 80 urodziny, cieszą się doskonałą kondycją i nie zamierzają usuwać się w cień w codziennym życiu. Kögel świętuje swój jubileusz dokładnie 1 maja 2014 r. i na rynku naczep, mimo upływu 80 lat, nieprzerwanie pozostaje wierny swojemu jubileuszowemu mottu: Tradycja, Doświadczenie, Kompetencja.

Jak będzie świętowany jubileusz?

Jubileuszowy rok niemieckiego producenta naczep będzie zdominowany przez imprezy i akcje dla klientów, pracowników, dostawców oraz wszystkich pozostałych osób interesujących się działalnością firmy Kögel. Oprócz dnia drzwi otwartych, imprezy z okazji 80-tych urodzin na targach pojazdów użytkowych IAA, przeróżnych akcji promocyjnych i dobroczynnych zaplanowano wiele innych niespodzianek.

Kögel: wczoraj, dzisiaj i jutro

Od 1934 roku Kögel wyznacza standardy w rozwoju i produkcji nowoczesnych naczep, które zarówno w krajowym jak i międzynarodowym transporcie ciężarowym spotykają się z dużym zainteresowaniem. Punktami zwrotnymi w historii firmy Kögel są przełomowe nowości, dzięki którym Kögel stale wyznaczał i wyznacza standardy na rynku. Do takich przełomów zalicza się między innymi pierwszą naczepę siodłową chłodnię o konstrukcji w całości z tworzywa sztucznego (1961), pierwsze nadwozie wymienne na podporach (1965), pierwszą samonośną aluminiową wywrotkę z zaokrągloną wanną (1966), czy też opatentowaną centralnoosiową naczepę wywrotkę (1974), pierwsze lekkie naczepy siodłowe (1982), pierwsze instalacje KTL do optymalnej ochrony antykorozyjnej ram (2001), przedłużone o blisko 1,3 metra naczepy Euro Trailer (2005), CNG-Trailer (2012) i wiele innych.

Od lat Kögel oferuje zoptymalizowane rozwiązania i skupia się świadomie na korzyściach i zaletach płynących z tworzenia długowiecznych nowych rozwiązań dla branży spedycyjnej i budowlanej. Dziś Kögel buduje swoją pozycję na tradycji marki, doświadczeniu swoich pracowników i kompetencji zatrudnianych inżynierów. Cały zespół firmy Kögel przepracował dotąd ponad 11 000 lat i właśnie z tego olbrzymiego doświadczenia czerpie on swoją kompetencję w produkcji pojazdów użytkowych. Czynniki, które dotąd stanowiły o sile przedsiębiorstwa, w dalszym ciągu są decydujące: pasja do transportu, niezawodność rodzinnego interesu i pierwszorzędna jakość dzięki własnej wiedzy. Cele na najbliższe lata są jasne: stabilny wzrost produkcji wysokiej jakości naczep z zachowaniem optymalnego stosunku ceny do oferowanego produktu.

„W naszej branży nic nie liczy się bardziej niż tradycja, doświadczenie i kompetencja. Wszyscy klienci firmy Kögel korzystają z tych zdobyczy. Także ci, którzy dopiero chcą stać się naszymi klientami, mówi Thomas Heckel, CEO w firmie Kögel. „W firmie Kögel w ten sposób łączona jest tradycja, teraźniejszość i przyszłość. O przeszłości świadczy fakt naszego osiemdziesiątego jubileuszu, teraźniejszość zaś odzwierciedla się w naszym szerokim postrzeganiu rynku pojazdów użytkowych. Przyszłość widzimy pod znakiem dalszej optymalizacji produktów na potrzeby klientów, rozwijania strategicznych partnerstw i proponowania innowacyjnych rozwiązań.”

 

foto: Kögel

 

 

Autorem tego tekstu jest:

Kögel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*