Klasyczne Mercedesy na targach Auto Nostalgia 2014

W dniach 16-18 maja w Warszawie odbędą się kolejne targi samochodów zabytkowych Auto Nostalgia. Na stoisku Mercedes-Benz przeszłość spotka się z przyszłością. Najnowsza Klasa S Coupé wystąpi tu w towarzystwie poprzednich generacji luksusowego coupé ze

Tradycyjnie, główną atrakcją na stoisku Mercedes-Benz będzie wystawa tematyczna – tym razem poświęcona dziedzictwu Klasy S Coupé. Obok najnowszej odsłony modelu (typoszereg C 217) pojawią się jego uznani poprzednicy, począwszy od typoszeregów W 187 i W 180 z lat 50. Nie zabraknie oczywiście coupé W 111 i C 107 z karoseriami zaprojektowanymi pod okiem Friedricha Geigera, typoszeregów C 126 i C 140 stylizowanych przez Bruno Sacco, a także przedstawicieli epoki współczesnej – C 215 (z nadwoziem autorstwa Petera Arcadipane’a, który odpowiadał również za design pierwszego CLS-a) oraz C 216, stworzonego już przy udziale obecnego szefa projektantów Mercedes-Benz, Gordena Wagenera.

Na zwiedzających będzie czekać też stoisko z oryginalnymi akcesoriami Mercedes-Benz, nawiązującymi do ponad bogatych tradycji niemieckiej marki w budowaniu samochodów zarówno seryjnych, jak i wyścigowych.

Goście Auto Nostalgii będą mogli podziwiać i inne klasyczne Mercedesy. Osobną ekspozycję przygotował m.in. klub Mercedesa W 113, zwanego Pagodą, który zaprezentuje 10 egzemplarzy kultowego roadstera.

Targi Auto Nostalgia 2014 będą otwarte dla zwiedzających w weekend 17-18 maja br. (w sobotę w godz. 10-18, a w niedzielę – 10-17). Impreza odbędzie się w halach przy ul. Marsa 56C. Przy obiekcie znajduje się duży parking.

Czy wiesz, że…?

Historia Klasy S Coupé na dobre rozpoczęła się od typoszeregu C 126, który otrzymał oznaczenie „SEC”. Początkowo przejęła je również generacja C 140. W 1993 roku nazwę modelu zmieniono na „S Coupé”, a trzy lata później wprowadzono oznaczenie „Klasa CL”. Teraz historia zatoczyła koło – nowe, luksusowe gran turismo Mercedes-Benz znów przybrało nazwę „Klasa S Coupé”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*